Хороший спогад про Ляльку-оберіг в «Боржаві»

11       З давніх-давен люди вірили в чарівну силу оберегів, особливо, якщо вони створені власними руками. Одним з таких оберегів є Берегиня або лялька-мотанка, яка зберігає тепло рук творця, його енергетику і виконує бажання при її виготовленні. Лялька, як дитяча іграшка та оберіг родини й Роду, як могутній магічний талісман і символ зв’язку між поколіннями, знана в багатьох традиційних культурах земної кулі – від Аляски до Австралії, від Африки до України.

 

   Матері виготовляли ляльку з любов’ю, даруючи своїй дитині, яка гралась, виростала з нею і навіть передавала її своїй дитині. На обличчі у ляльки намотували хрести – робили це на щасливу долю.   Символічним є і одяг у ляльки-мотанки: хустка – зв'язок з небом, спідниця – символ землі. Санаторій «Боржава» дає можливісь відчути й перенестись в епоху давніх часів і спробувати разом з боржавськими майстринями своїми власними руками зробити таку ляльку для себе і своєї сім’ї. Декілька разів на тиждень в «Боржаві» проводиться такий майстер-клас, на якому кожна людина за своїм смаком може виготовити оберіг для себе чи подарувати його найдорожчій людині.10

 

   От на один із таких майстер-класів я і попала з своїм сином. Дитина була в захваті від побаченого. Сину було цікаво все!!! Він навіть наважився спитати у ведучої для чого вона ляльці в руку кладе маля, та пояснила, що якщо ти хочеш, щоб у тебе була сестричка, то ти зроби теж так – маєш намотати таку ж ляльку-оберіг з дитиною. Незабаром у нас з чоловіком народилась гарненька дівчинка. Синове побажання збулося.

 

     Отож, всім жінкам, які мріють народити маля, раджу відвідати один із таких майстер –класів у санаторій «Боржава».

 

Святкова калита - замішування тіста
Які ж вечорниці на Андрія без смачної калити? От і в Боржаві вправні дівчата взялись готувати смачну страву за особливим рецептом. Калита, це обрядовий хліб, який господиня має обов’язково змастити медом, а для краси можна додати пучечки підсохшої калини. 
З радістю поділимся боржавським рецептом: 
Борошно 3 скл. 
Вода 1,5 скл. 
Сіль, сода по пів чайної соди. 
Олія соняшникова – 3 ст.л. 
Мак з цукром пів склянки. 
Мед 1 ст.л. 
Спочатку замішують тісто, а потім додають мак, і випікають її так, щоб вона вийшла сухою. Коли калита готова , то як правило, її підвішували до стелі, за допомогою стрічки. 


Сподіваємось і ваша калита вдасться смачною і особливою. Якщо ваша калита вперше не вдасться то не переживайте – ми запрошуємо Вас в Боржаву, на спеціальний майстер-клас і у вас все вийде.