Project Description
Хронічний цистит допоможуть подолати в санаторії «Боржава»
За статистикою кожна друга представниця прекрасної статі хворіла на захворювання сечовидільної системи, які приносили дискомфорт та ряд неприємних симптомів. Добре, коли така патологія не переходить у хронічну форму.
Цистит – це одне із найпоширеніших захворювання видільної системи. Про його прояви чули багато, проте не всі знають до чого може привести ця, на перший погляд, несерйозна хвороба. Лікарі-урологи вказують, що саме це захворювання є найчастішою причиною звернення на амбулаторний прийом. Цистит підтверджується майже у кожного третього пацієнта.
Жінки – найбільша група ризику!
Особливості анатомічної будови жіночого сечовидільного каналу (коротший та ширший,ніж у чоловіків)сприяють поширенню інфекційного процесу до сечового міхура. Запалення його слизової оболонки з періодичними стадіями загострення та ремісії називається хронічним циститом.
Запаленням сечового міхура, як правило страждають дві групи жінок. Перші – це молоді дівчата, що ведуть активне статеве життя. Оскільки короткий сечовидільний канал знаходиться поряд із анальним відділом та жіночими статевими органами, звідки бактерії часто потрапляють до сечівника. Друга група жінок, які з більшою ймовірністю стикаються із циститом, – жінки після менопаузи. Проблема у них виникає на фоні гормональних змін, сухості в піхві.
Чоловіки та діти хронічною формою циститу хворіють набагато рідше. Якщо вчасно не виявити причини захворювання та не застосувати адекватного лікування, то патологія дуже швидко набуває хронічного перебігу.
Найчастіше, факторами, що здатні спровокувати загострення запального процесу, являються:
- переохолодження;
- «легковажний» гардероб: одяг, який відкриває живіт та поперек, в осінньо-зимовий період року, тісних речей, колгот, нижньої білизни;
- недостатня фізична активність, сидяча робота;
- часта зміна статевого партнера або ж незахищені контакти з ним ;
- ігнорування правил особистої гігієни, в тому числі й інтимної;
- недостатнє випорожнення сечового міхура;
- гіповітаміноз;
- часті стреси, перевтома, недосип;
- хронічні захворювання інших органів та систем, особливо сечостатевої;
- менопауза;
- цукровий діабет;
- тяга до гострої, пряної, смаженої та копченої їжі, інгредієнти котрої подразнюють сечовий міхур.
Симптоми хронічного циститу
Під час загострення хвороби у хворих відмічається:
- болючість при сечовипусканні;
- часті та нічні поклики до туалету;
- відчуття печіння та дискомфорту до і після випорожнення;
- відчуття неповного спорожнення сечового міхура;
- підвищення температури до 37,5 -380С;
- помутніння сечі, інколи з домішками крові.
Лікування хронічного циститу
Існує немало тактик, що дозволяють попередити загострення та хронізацію при циститі. Від споживання журавлинового морсу літрами до регулювання кількості походів до туалету. Встановлено, що люди, які п’ють не менше 2 л звичайної води за добу, знижують шанси на виникнення інфекції сечовивідних шляхів вдвічі менше.
Було проведене дослідження, в якому взяли участь 140 жінок віком до 45 років, які мали мінімум три епізоди загострення хронічного циститу. Результативність пиття достатньої кількості звичайної води становило 60%.
На сьогодні, кваліфіковані урологи застосовують комплексний підхід, що заключається в використанні декількох методів терапії одночасно.
Застосування антибіотиків уже через декілька діб дає значне покращення та зменшення проявів гострого запального процесу. Проте, для досягнення стійкого результату і відсутності рецидивів необхідно продовжувати курс терапії до 14 днів.
Велике значення в лікуванні хронічного циститу відіграє усунення першопричини захворювання. В разі наявності органічних змін у сечовому міхурі, застосувається оперативне втручання. Якщо запальний процес слизової оболонки сечового викликаний подразненням нирковими каменями, то в терапію включають препарати, що розчиняють ці утворення та попереджають утворення нових.
Крім того, в період ремісії рекомендується санаторно-курортне лікування. В санаторії «Боржава», що вважається профільною водною оздоровницею підбирають мінеральну воду відповідно до типу запального захворювання сечовидільної системи.
Позитивний ефект досягається завдяки лужному складові сульфатно-гідрокарбонатних мінеральних вод. Чудовий результат у зменшенні рецидивів хронічного циститу дає споживання кремнієвої гідрокарбонатно кальцієво-натрієвої води «Олегівська». Вона чудово стимулює діурез, володіє антисептичним та заспокійливим ефектом. Саме іони кремнію зменшують запальний процес та сприяють відновленню слизової оболонки сечового міхура.
До того ж, досягнути максимального ефекту дозволяє проведення фізіотерапевтичних процедур, грязьові аплікації на ділянку проекції сечового міхура, бальнеологічні методи та правильне харчування.