Термальні Води Закарпаття в Санаторії Боржава

Термальні води Закарпаття – це справжній скарб з корисних елементів для організму людини. Санаторій Боржава використовує термальну воду “Теплиця“, яка надходить майже з кілометрової глибини та має на виході температуру 39°С.

У результаті досліджень, проведених Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (УкрНДІ МРіК, м.Одеса) визначено, що за хімічним складом це – вуглекисла борна бромні кремнієва залозиста хлоридно-натрієва слабокисла вода з високим ступенем мінералізації. Хімічна формула:

Формула води Теплиця

При загальній мінералізації 44,5-47,4 г/дм3 вміст основних катіонів та аніонів становить:

КАТІОНИ ТА АНІОНИВМІСТ
Гідрокарбонати1482мг/дм3
Сульфати9,6 мг/дм3
Хлориди26270 мг/дм3
Натрій-калій14724 мг/дм3
Магній656,6 мг/дм3
Кальцій1480 мг/дм3
Вуглекислий газ1080,4 мг/дм3
Залізо20 мг/дм3
Ортоборна кислота170 мг/дм3
Метакремнієва кислота67,91 мг/дм3
Йод3,17 мг/дм3
Бром53,44 мг/дм3
КАТІОНИ ТА АНІОНИВМІСТ
Гідрокарбонати1482мг/дм3
Сульфати9,6 мг/дм3
Хлориди26270 мг/дм3
Натрій-калій14724 мг/дм3
Магній656,6 мг/дм3
Кальцій1480 мг/дм3
Вуглекислий газ1080,4 мг/дм3
Залізо20 мг/дм3
Ортоборна кислота170 мг/дм3
Метакремнієва кислота67,91 мг/дм3
Йод3,17 мг/дм3
Бром53,44 мг/дм3

Показання до зовнішнього застосування термальної мінеральної води

Захворювання опорно-рухового апарату

Захворювання опорно-рухового апарату

Захворювання периферичних судин

Захворювання периферичних судин

Серцево-судинні захворювання

Серцево-судинні захворювання

Захворювання ендокринної системи та обміну речовин

Згідно з висновком УкрНДІ МріК, на сьогодні на території Закарпаття інших термальних вод з такою мінералізацією не виявлено. Мінеральна вода, яка надходить з природного джерела, належить до типу гідрокарбонатних натрієво-кальцієвих слабомінералізованих вод. На підставі досліджень і тестових випробувань, проведених вченими Інституту, підібрані оптимальні пропорції розведення термальної води слабомінералізованої для її використання в бальнеології. Було проведено змішування термальної та мінеральної води в пропорції 1: 1. Змішана вода отримала назву – мінеральна лікувальна вода «Теплиця».

Виникли питання? Напишіть нам

Термальна вода Теплиця. Застосування та  дія

Зовнішнє застосування термальної мінеральної води у ваннах, має болезаспокійливий і протизапальний ефект при лікуванні захворювань суглобів; впливає заспокійливо на центральну нервову систему, підсилює імунну систему організму, покращує обмінні процеси в організмі; нормалізує функціональний стан серцево-судинної системи у хворих з нейроциркуляторною дистонією гіпотонічного типу, артеріальною гіпертонією, ревматичними вадами серця; сприяє підвищенню пружності стінок венозних судин, поліпшенню відтоку крові з кінцівок з венозним застоєм.

Механізм дії: через шкіру, яка має такі функції, як дихальна, видільна, усмоктувальна, теплообмінні проникає багато елементів (Na, Cl, I, Br, B) і з цим пов’язаний механізм дії термальних вод. Під час процедури частина солей всмоктується в шкіру, а частина відкладається на ній, утворюючи «сольовий плащ», що викликає роздратування нервових рецепторів. Сольовий наліт зберігається кілька годин.

Для зовнішнього застосування в санаторії використовується термальна вода Теплиця, добута зі свердловини Т-18 санаторію-сателіта “Теплиця”. Дана термальна вода призначена в першу чергу для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Термальна вода діє на організм заспокійливо, нормалізує м’язовий і судинний тонус, знижує артеріальний тиск, покращує сечовипускання; має болезаспокійливу, протизапальну, судинорозширювальну властивість, сприяє підвищенню імунітету.

Проникнення іонів йоду й брому через шкіру залежить від мінерального складу води, її температури. Одним з провідних факторів, що впливають на проникнення біологічно активних компонентів йодобром-вмісних мінеральних вод через шкіру людини, є хлорид натрію.

Високомінералізовані розсільні води мають комплексну дію, що притаманне хлоридним натрієм водам, йод/бром-вмісним водам. Вплив спостерігається і після прийому ванн, оскільки сіль, кристалізується, залишаючи на шкірі тоненьку сольову оболонку “соляний плащ”.

Підвищення мінералізації води у йодобромній ванні з 6 г/л до 24 г/л, вдвічі збільшує осідання йоду на шкіру, а рух води в 5 разів.

Йодобромні ванни мають судиннорозширювальну, діуретичну гіпотензивну дію. Застосування йодобромних ванн супроводжується поліпшенням загального самопочуття, зникнення головного болю, безсоння, болю в районі серця.

Своїм впливом на нервову систему, йод і бром відновлюють нормальне кірково-підкіркове співвідношення. В Одеському науково-дослідному інституті розробили методи застосування йодобром-вмісних вод при лікуванні хворих на неврастенію і реабілітації осіб з граничними нервово-психологічними розладами.

Протизапальний ефект йодобромних ванн обумовлений вираженою тропністю йоду до зв’язок, кісткової та хрящової тканин, а відповідно вони впливають на гемодинаміку, що проявляється розширення судин, активним перерозподілом крові та регуляцією кровообігу.

Йодобромні ванни, посилюючи кровообіг та змінюючи функції ендокринних залоз, знижують авто імунні порушення.

Вплив йодобромних ванн на нирки та сечовивідні шляхи зумовлено покращенням кровотоку, функціонального стану нирок, нормалізації обмінних процесів у нирках, що призводить до зменшення активності запального процесу.

Під час лікування гінекологічних захворювань в механізмі лікувального впливу йодобромних ванн і зрошень, важлива роль належить протизапальній, гемостатичній, анальгезуючій дії, що також покращує функції гіпофіза і яєчників. Дослідження останніх років доводять позитивний вплив йодобром-вмісних вод (ванни, гінекологічні зрошування) на хворих аденоміозом.

ТЕРМАЛЬНИЙ БАСЕЙН

ТЕРМАЛЬНИЙ БАСЕЙН В САНАТОРІЇ БОРЖАВА

Розмір басейна 4 на 5 метрів та глибиною 85 см,

Температура води — 37 С,

Басейн чудово підійде як для дорослої людини, так і для дитини.

ТЕРМАЛЬНІ ВАННИ

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕРМАЛЬНІ ВАННИ В САНАТОРІЇ БОРЖАВА

Теплі термальні ( 37-38 ° С ) ванни мають такі властивості:

  • заспокійливу дію на організм,
  • знижують артеріальний тиск,
  • нормалізують судинний і м’язовий тонус,
  • покращують сечовипускання,
  • посилюють  імунітет