Project Description

Ефективне лікування хвороби Бехтерєва в санаторії «Боржава»

Хвороба Бехтерєва або анкілозуючий спондилоартрит – це системне аутоімунне враження суглобів. Зазвичай патологічний процес розвивається в попереково-крижовому та куприковому відділі хребта з поширенням на кульшові суглоби. Це провокує стійку втрату рухливості у даних зонах. Також можливий варіант захворювання, коли запальна реакція виникає у внутрішніх органах (серце, легені, нирки та ін.).

Імунні комплекси, які утворюються, відкладаються в суглобах та стимулюють розвиток фіброзної тканини, що обмежує рух. У перспективі анкілозуючий спондилоартрит приводить до порушень кісткової тканини, окостеніння багатьох суглобів і зв’язок хребта та тазу. Наслідки хвороби Бехтерєва не лише викликають сильний біль, але є частою причиною інвалідизації.

Приблизно кожен 5 випадок болю в спині спровокований саме даним видом спондиліту. На сьогодні не відома достеменна причина запуску аутоімунного механізму. Одна із сучасних теорій розвитку захворювання вказує на збій в генетичному апараті, що запускає патологічний механізм утворення імунних комплексів.

Молоді чоловіки у віці від 20 до 35 років більше схильні до розвитку хвороби Бехтерєва. За статистикою кожен двохсотий європеєць страждає даним захворюванням різного ступеня тяжкості. Чоловіки втричі частіше, ніж жінки. Зазвичай, вірний діагноз встановлюється через 4-5 років після перших проявів захворювання. Нажаль, це досить тривалий час, оскільки за цей період уже формуються незворотні зміни, з якими важко боротися.

Симптоми хвороби Бехтерєва

Невчасна постановка вірного діагнозу є головною перешкодою для початку своєчасного лікування!

Люди з анкілозуючим спондилітом тривалий час звертаються за допомогою до невропатологів і нейрохірургів. Лише коли лікування не приносить бажаного результату – до ревматологів та травматологів.

Основними та першочерговими проявами захворювання є:

 • біль в попереково-крижовому відділі хребта, який віддає в сідниці та стегно, а пізніше поширюється на всю спину, який виникає в нічний час і зменшується при рухах;
 • скованість в суглобах, що зменшується з часом при виконанні рухів;
 • оніміння пальців рук та ніг, виражений больовий синдром, що нагадує защемлення сідничного нерва;
 • скованість та біль у суглобах посилюються під час відпочинку;
 • біль в м’язах спини та подальша їх атрофія;
 • сутулість, скривлення хребта у вигляді дуги;
 • біль під час дихання;
 • ознаки враження великих суглобів;
 • симптоми пошкодження нирок, серця, легень, очей та ін.

Лікування хвороби Бехтерєва

На жаль, повністю вилікувати анкілозуючий спондиліт неможливо, проте існують ряд методів, які допомагають покращити загальний стан пацієнта та зупинити розвиток захворювання. Оскільки патологія носить системний характер, то терапія має впливати на організм в цілому.

 1. Протизапальна терапія – курс протизапальних та імуносупресивних препаратів, які дозволяють зняти больовий синдром, зупинити агресивний процес та навіть значно зменшити утворення патологічних імунних комплексів.
 2. Профілактика інфекційних захворювань – лікування хвороби Бехтерєва обов’язково повинно супроводжуватися профілактикою інфекцій, які пошкоджують кишківник та органи сечостатевої системи. Саме вони досить часто стають причиною загострення анкілозуючого спондиліту.
 3. Протезування – проводиться, коли захворювання досягнуло останньої стадії, а повернути рухливість можливо лише протезуванням суглобів.

Щоб не допустити розвитку агресивних симптомів хвороби Бехтерєва та повної інвалідизації, варто скористатися можливостями відновного лікування у водолікувальному закладі «Боржава».

Переваги санаторно-курортного лікування хвороби Бехтерєва в санаторії «Боржава»

 • розробка індивідуальної програми відновного лікування досвідченими спеціалістами в галузі ортопедії та травматології, ревматології;
 • якісний комплексний підхід до лікування захворювання та оздоровлення всього організму;
 • контроль та корекція терапії на кожному із етапів;
 • комфортні умови проживання та приязна атмосфера

Лікування хвороби Бехтерєва в період ремісії проводиться за допомогою мануальної терапії, фізіотерапевтичних процедур та бальнеологічних методів.

Завдяки мануальній терапії вдається усунути спазм м’язів спини, функціональні блоки, зміщення хребців та запобігти знерухомленню в дрібних суглобах.

У боротьбі з запальним процесом використовується лазеротерапія, магнітотерапія та ультразвуковий метод. Завдяки електофорезу вдається зняти спазм м’язів і покращити кровообіг в спині.

Чудового ефекту вдається досягнути завдяки застосуванню термальних та мінеральних вод в санаторії «Боржава». Лікувальний склад мікро- та мікроелементів блокує утворення імунних комплексів та попереджає їх осідання на суглобових структурах.

Заняття лікувальною фізкультурою з дипломованим спеціалістом, вправи із аквааеробіки, плавання в басейні повертають рухи в суглобах, усувають біль та скованість. Бальнеологічне лікування позитивно впливає на попередження атрофії м’язів спини, повертає людині нормальне самопочуття та активну життєдіяльність.

Чудовий результат показує і застосування грязьових процедур. Аплікації на поперекову зону та зону вражених суглобів покращують кровообіг у пошкоджених ділянках, посилюють метаболізм та виведення шкідливих продуктів обміну.

Санаторій «Боржава» займається лікуванням анкілозуючого спондиліту та інших захворювань опорно-рухового апарату. Багато вдячних пацієнтів, яким вдалось уникнути протезування та дорого вартісного лікування, звертаються за допомогою до спеціалістів закарпатської водолікувальниці.  Ви отримаєте не тільки ефективну санаторно-курортну терапію, але і залишитесь вражені надзвичайною красою природи, місцевим колоритом, досвідом лікарів і турботою медичного персоналу.

ПРО АВТОРА