Project Description

Лікування мікроклізмами

В санаторії «Боржава» для лікування органів шлунково-кишкового тракту застосовують лікувальні мікроклізми з відварами лікувальних трав, олій та мінеральними водами. Такий метод рекомендований при закрепах, дискінезії кишківника, хронічному коліті в стадії ремісії.

Методика лікувальних мікроклізм застосовується у людей похилого віку та тих пацієнтів, котрі мають неможливість утримувати лікувальну клізму об’ємом 400 мл через слабкість сфінктера прямої кишки. Для капельних клізм використовується 100-150 мл лікувального розчину, що набагато легше переноситься хворими.

Серед лікарських речовин застосовуються відвари квітів ромашки, календули, шавлії, листя евкаліпту, оливкової чи соняшникової олії, а також вод «Олегівська», «Боржавська», «Кушницька».  Курс лікування становить від 5 до 7 процедур. Перед призначенням процедури лікар обов’язково враховує наявність показів та протипоказань.

Мікроклізми з мінеральними водами очищають дистальні відділи прямої кишки від токсичних речовин, шлаків та слизу, знижують симптоми запалення слизової оболонки кишечника, відновлюють тонус стінки кишки, активують місцевий кровообіг.

В результаті зменшується біль, спазм кишківника, метеоризм, відновлюється регулярність стулу. До того ж відновлюється менструальний цикл, зменшується сухість шкіри, відновлюються сили та інші прояви астенії.

ПРО АВТОРА