Project Description

Лікування остеохондрозу в санаторії «Боржава»

Уважається, що остеохондроз – це плата за прямоходіння. Захворювання настільки поширене, що будь-який біль у спині іменують остеохондрозом. Хтось вважає, що це наслідок постійних та тривалих фізичних навантажень на спину, які приводять до порушень анатомічної будови та функції міжхребцевих дисків. Хтось схильний думати, що дегенеративні зміни в хребцях – це наслідок тривалого сидіння та малорухливого способу життя. Проте з лікуванням остеохондрозу не можна зволікати і з цим погоджуються всі.

За статистикою 96% населення планети мають певні симптоми остеохондрозу. Біль в спині не турбує хіба що немовлят. Зазвичай  перші ознаки захворювання розвиваються після 40 років. Проте, враховуючи сучасний ритм життя, зміни у хребті виникають і в 20-30-річному віці.

Санаторій «Боржава», що розташований в мальовничій місцині Закарпаття, має багаторічний досвід створення та використання ефективних методів терапії остеохондрозу. Успіх від санаторно-курортного лікування колосальний. Вдале поєднання природних ресурсів, цілющих властивостей мінеральних та термальних вод з фізіотерапевтичними процедурами і реабілітаційними заходами дозволяє надавати медичну допомогу пацієнтам із захворюваннями хребта на найвищому рівні.

Причини виникнення остеохондрозу

Остеохондроз – це дегенеративне захворювання хребта, в основі якого лежить порушення живлення міжхребцевого диска та його «висихання», внаслідок дії внутрішніх і зовнішніх чинників. Надмірне навантаження на хребтовий стовбур спричиняє стоншення хряща, що провокує зміни в його будові, викликаючи кісткові розростання хребців, порушення фізіологічних вигинів хребта та неврологічну симптоматику.

Цікавий факт! Остеохондрозом хворіють виключно люди. Ні примати, а ні більш примітивні чотириногі не страждають даним захворюванням!

Причини розвитку остеохондрозу:

 • надмірні фізичні навантаження та їх нераціональне осьове розподілення;
 • тривале перебування в певній позі, виконання якоїсь роботи або є різкі рухи;
 • неправильна постава;
 • часте переохолодження;
 • генетичні захворювання сполучної тканини та опорно-рухового апарату;
 • порушення процесу всмоктування кальцію;
 • надмірне споживання молочних продуктів при наявності проблем із підшлунковою залозою;
 • підвищене виведення з організму кальцію та інших мікроелементів;
 • прийом медикаментів, які порушують роботу клітин кісткової тканини (остеобластів та остеокластів).

Клінічні прояви остеохондрозу

Симптоми захворювання завжди різноманітні. Залежать вони від місця враження та виду остеохондрозу. Лікарі вділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз та їх комбінації.

 1. Ураження шийного відділу (шийний остеохондроз) – супроводжується болем у шиї, головним болем, частими запамороченнями, появою мушок перед очима, оніміння в шиї та руках. Даний вид остеохондрозу має характерний синдром «хребтової артерії», коли внаслідок пошкодження судин іде спазм і порушується кровопостачання головного мозку.

 2. Пошкодження грудного відділу хребта (грудний остеохондроз) – проявляється болем між лопатками та в грудній клітці. Больовий синдром утруднює дихання та приносить виражений дискомфорт. При грудному остеохондрозі виникає біль в області серця, перебої, серцебиття.

 3. Остеохондроз поперекового відділу (поперековий остеохондроз) – біль в попереково-крижовому відділі хребта та в одній чи обох ногах. Значне пошкодження міжхребцевих дисків може призводити до порушення функції тазових органів (порушення сечовипускання та роботи кишківника). Даний стан захворювання потребує негайного оперативного лікування.

Лікування остеохондрозу

Терапія дегенеративного процесу хребта – процес тривалий та потребує індивідуального підходу до кожного пацієнта. Провідні спеціалісти в області вертебрології та неврології використовують в своїй практиці комбінації методів, що дозволяють зняти неприємні симптоми і зупинити процес дегенерації хребців.

В комплексну терапію входить:

 1. Збалансоване харчування, що дозволить відновити дефіцит поживних речовин в організмі.
 2. Підбір комплексу вправ, для укріплення м’язів спини.
 3. Препарати, що забирають прояви больового синдрому та запального процесу.
 4. Курс хондропротекторів, які попереджують процес дегенерації хряща.

На пізніх стадіях остеохондрозу використовуються різні методи хірургічного лікування.

Проте, щоб уникнути тривалого дороговартісного лікування у вас є можливість скористатися санаторно-курортним лікуванням у чудовому закарпатському санаторії «Боржава». Курс терапії тривалістю 21 день дозволяє запобігти ускладненням остеохондрозу будь-якого відділу хребта.

Близько 5000 звернень до санаторію для проходження відновного лікування щорічно

У«Боржаві» фізіотерапевтичні процедури, бальнеологічне лікування з використанням власних мінеральних та термальних вод, індивідуально розроблені реабілітаційні програми досить ефективно відновлюють стан пошкоджених міжхребцевих хрящів.

В курс терапії входять масажні процедури, кінезіотейпування, мінеральні лікувальні ванни та обгортання з термальною водою, грязьові та глиняні аплікації. Практикується елетро- та світлолікування, що покращує кровообіг та живлення міжхребцевих дисків. Заняття лікувальною фізкультурою з дипломованим спеціалістом дозволяю укріпити м’язи спини і навчать правильно розподіляти навантаження на хребтовий стовбур.

Наявність достатньої лікувально-оздоровчої бази в санаторії «Боржава» гарантує стовідсотковий ефект в досягненні оздоровчих результатів при остеохондрозі, забезпечує уникнення хірургічного втручання та значно зменшує витрати на ваше здоров’я!

Релаксуюча дія мінеральних вод, розслаблення м’язового каркаса, покращення мінерального обміну, завдяки грязьовим обгортуванням та лікувальним ваннам принесе .

Ми допоможемо повернути вам активне життя без болю!

ПРО АВТОРА