Project Description
Успішна реабілітація судин при облітеруючому ендартериїті в санаторії «Боржава»
Хронічне захворювання дрібних артерії, що спричинюється закупоркою просвіту судин називається облітеруючим ендартериїтом. М’які тканини дистальних відділів нижніх кінцівок страждають від нестачі кисню та поживних речовин, що викликає зниження чутливості та ішемію у ногах. Як правило, захворювання частіше зустрічається у чоловіків. Лише один випадок зі ста припадає на патологію ніг у жінок.
Захворювання є найчастішою причиною ампутації ніг у чоловіків працездатного віку!
Причини та фактори розвитку облітеруючого ендартериїту
Для розвитку облітеруючого ендартериїту нижніх кінцівок характерна поява білків-антитіл, які починають атакувати внутрішню поверхню дрібних артерій. Остаточних причин запуску патологічного процесу не встановлено. Патологія часто виникає після вірусних інфекцій, системних аутоімунних захворювань, у людей зі схильністю до алергічних проявів, у курців.
«Окопна хвороба» – саме так колись у війну називали ендартериїт, оскільки після тривалого перебування в окопі спазмувались та закупорювались артерії ніг.
На відміну від атеросклерозу, швидке прогресування облітеруючого ендартериїту створює різке сповільнення кровотоку, що за 1-2 роки перетворює працездатну людину в інваліда.
Серед факторів розвитку облітеруючого ендартериїту судин виділяють:
- тяжкі вірусні інфекції;
- системні захворювання сполучної тканини;
- робота на шкідливому виробництві;
- переохолодження;
- куріння.
Цікавий факт! Дуже часто захворювання в народі називають «ногами курця».
Симптоми облітеруючого ендартериїту
Хворі самі відмічають початок захворювання, коли після прогулянки в 200-400 м відмічають появу болю в ногах. Після невеликого відпочинку біль стихає. Лікарі називають даний симптом «переміжною кульгавістю». В тяжких, задавнених випадках больовий синдром виникає навіть у спокої та супроводжується відсутністю пульсу на судинах хворої ноги.
До симптомів облітеруючого ендартериїту також відноситься:
- мерзлякуватість ніг у теплому приміщенні;
- відчуття мурашок по шкірі нижніх кінцівок;
- надалі, через недостатнє кровопостачання, розвивається атрофія м’язів, виникають трофічні виразки на стопах та п’ятках.
Вчасне проведення діагностики дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях, а відповідне лікування – досягнути стійкої ремісії. Для облітеруючого ендартериїту характерний хвилеподібний перебіг, при якому періоди загострення чергуються з етапом затихання клінічних проявів. Якщо в процесі лікування вдається звести кількість загострень до нуля, то хворий може не лише вести звичний спосіб життя, але і забути про страх ампутації кінцівки.
Лікування облітеруючого ендартериїту
Основною метою консервативної терапії є зменшення запального процесу та профілактика розвитку некрозу і ампутації кінцівки. Для цього застосовують комбінації:
- знеболювальних;
- нестероїдних протизапальних препаратів;
- спазмолітиків;
- засобів для розрідження крові.
При відсутності показів до хірургічного втручання хворому рекомендовано санаторне лікування.
Реабілітація у санаторії «Боржава»
Відновне лікування у водній здравниці Закарпаття є эффективною профілактикою ампутації кінцівки. Водні процедури у санаторії покращують живлення м’яких тканин, зменшують спазм судин, посилюють передачу нервового імпульсу до м’язів. Теплові процедури з грязьовими аплікаціями знімають запалення артерій, набряк, прогрівають судини. Методи, які застосовують у «Боржаві» ефективні та безпечні. Спеціалісти високого рівня допоможуть вам уникнути ампутації та зберегти повноцінне активне життя.
Санаторій «Боржава» – саме та допомога, якої ви потребуєте!