Project Description
Лікування подагри в санаторії «Боржава»
Подагра надзвичайно древнє захворювання. Ще в часи Гіппократа патологію іменували «хворобою королів» або аристократів. По статистиці майже 5-8% населення страждає від подагри, як правило це люди старшого віку. Проявляється відкладанням солей сечової кислоти у суглобовій сумці та м’яких тканинах навколо. Чоловіки майже в 20 разів частіше хворіють, ніж жінки.
Причини виникнення подагри
Захворювання розвивається на фоні зміненого обміну речовин, а саме його білкової складової. Тому і пішла назва – «хвороба королів», коли в давнину м’ясо та вино були доступні лише заможним людям. На сьогодні спиртні та м’ясні продукти є в раціоні майже всім верств населення, що і пояснює високу поширеність хвороби.
Механізм розвитку подагри не до кінця з’ясований. Встановлено, що формування патологічного процесу залежить рівня сечової кислоти в крові. Ця речовина є кінцевим продуктом обміну пуринів, вона або виводиться із організму, або ж починає осідати на стінках судин, ниркових канальців і суглобах.
У розвитку подагри велике значення має:
- переїдання м’ясних продуктів – м’ясо, м’ясні субпродукти, птиця, жирні сорти риби;
- вживання страв із бобових;
- споживання спиртних напоїв;
- малорухливий спосіб життя;
- спадковість та стать.
Симптоми подагри
При виникненні перших симптомів подагри на ногах потрібно не відкладаючи звертатись за медичною допомогою.
Подагру дуже тяжко спутати з іншим захворюванням запального характеру в суглобах. Гострий напад болю – це ключова ознака захворювання. Запалення виникає в одному, частіше це великий палець на нозі, або декількох суглобах. Далі може вражатися колінний, гомілковоступневий, плечовий і інші суглобові структури.
З грецької мови слово «подагра» переводиться як «капкан на нозі».
Як правило, напад починається в ночі. Гострий біль у суглобі прогресує, відмічається почервоніння шкіри в зоні враження, набряклість м’яких тканин, що поширюється на всю стопу. Дуже часто підвищується температура тіла, що супроводжується ознобом. Будь-які рухи викликають лише посилення болю. Тривалість такого нападу без адекватної терапії від 3 до 7 днів.
Після стихання проявів больового синдрому у людини добре самопочуття. Проте, періодичне загострення подагри провокує розвиток хронічного подагричного артриту.
Лікування подагри
Медикаментозна терапія гострого нападу подагри відрізняється від лікування в між приступний період.
В стадію загострення рекомендується прийом протизапальних та знеболювальних засобів, які вводяться як перорально, так і ін’єкційно. Дозування та кратність прийому визначається лікарем у кожному із випадків. До терапії усунення нападу подагри входить цілеспрямований препарат – колхіцин.
В міжприступний період використовуються медикаменти, які впливають на обмін пуринів.
Якщо пацієнт дотримується дієтичного харчування, то напади подагри можуть не виникати роками. Головне не займатися лікуванням, та при перших ознаках – звертатися до ревматолога.
Санаторно-курортне лікування в санаторії «Боржава» – є невід’ємним елементом комплексної терапії подагри. Фізіотерапевтичні процедури, що рекомендовані у міжприступний період покращують стан хрящової тканини і попереджують порушення структури суглобів.
В закарпатській водолікувальниці «Боржава» знають як допомогти пацієнтам із подагрою та значно зменшити витрати на лікування і реабілітацію, а також запобігти операції по ендопротезуванню суглобів. У своїй практиці спеціалісти використовують:
- Електрофорез – вплив постійних електричних імпульсів має місцевий терапевтичний ефект, покращує проникнення лікарських речовин в пошкоджені ділянки. Знеболює та знімає запалення суглобу.
- Грязелікування – грязьові аплікації на пошкодженні зони чудово знімають біль та розчиняють солі сечової кислоти.
- Теплові процедури – парафінові та озокеритові аплікації допомагають зменшувати кристали сечової кислоти, що уже відклались на хрящовій тканині суглобу.
- Бальнеотерапія – приймання ванн із термальною водою «Теплиця» одна із найприємніших процедур, адже дозволяє розслабити не лише все тіло, але покращити кровообіг у суглобах.
Крім того, для пацієнтів санаторію при подагрі успішно застосовують ультразвукову та магнітотерапію, ЛФК і масаж. Курсове вживання мінеральних вод «Олегівська» і «Кушницька» дозволяє врегулювати обмінні процеси в організмі та зменшити порушення пуринового обміну.
Лікарі санаторію «Боржава» мають багаторічний досвід в терапії подібних захворювань. Фізіотерапевтичні процедури, активні заняття фітнесом та позитивні емоції .