Project Description

Реабілітація після травм

Отримання травми в повсякденному житті, а тим більше в спорті, практично неминуче явище.

Кожен стикався із забоями, синцями, розтягненням зв’язок та сухожилля. Трапляються і більш серйозні пошкодження, на кшталт вивиху у суглобі, перелому, пошкодження хребтового стовбура чи перелому хребців. Після основного курсу рекомендується проходити санаторне лікування переломів суглобів та кісток.

За статистикою, травми займають 4 місце в структурі смертності.

Майже 100 тис. українців травмуються внаслідок необережного падіння. Найпоширенішими травмами, в цьому випадку, є переломи кісток рук чи ніг, хребта і навіть черепа. Травми є однією з основних причин смерті у чоловіків працездатного віку.

Симптоми травм

Будь-яке травматичне пошкодження супроводжується болем. До того ж можуть бути ознаки пошкодження шкіри, набряк оточуючих тканин або ж кровотеча у місці враження. Часто переломи супроводжуються не лише неможливістю виконувати рухи в кінцівці, але і виходом кісток назовні. Це так звані “відкриті переломи”.

Симптоми пошкодження хребта залежать не лише від виду травми, локалізації, але і травмованого відділу. Наприклад, перелом тіла та дуги хребця у поперековому відділі може додатково пошкоджувати нервові сплетення. Часто це призводить не лише до зникнення чутливості у кінцівках, але і порушення регуляції фізіологічних випорожнень. При переломах у грудному відділі, в разі пошкодження спинного мозку, можливий розвиток спінального шоку, що супроводжується паралічем м’язів, відсутність чутливості нижче місця пошкодження.

Реабілітація при отриманні травм опорно-рухового апарату полягає в ранній активізації хворого, лікувальній гімнастиці та фізіотерапії. Ці методи дозволяють запобігти виникненню контрактури (обмеження рухів у суглобах внаслідок зрощення кісткових елементів), відновити рухи в повному обсязі та не допустити спазму м’язів як у жінок, так і у чоловіків.

Наслідки переломів

Відсутність адекватного лікування, правильної відновної тактики може спричинити тяжкі наслідки переломів, що супроводжуються інвалідизацією.

 1. Тривалий больовий синдром, що надовго вибиває людину із колії.
 2. Трофічні зміни шкіри над ділянкою кістки як наслідок перелому.
 3. Атрофія м’язів, зменшення сили скорочення, розвиток спазму чи контрактури.
 4. Скованість при рухах кінцівкою.
 5. Спайки між сухожиллям та навколосуглобовими тканинами.

Прогноз при переломах кісток залежить від характеру травми та ступеню пошкодження м’яких тканини. Темпи відновлення залежать не лише від віку, супутніх захворювань, та виду перелому, але і від якісного відновного лікування в подальшому.

Реабілітація в санаторії «Боржава»

Санаторій «Боржава» проводить повний цикл реабілітаційних заходів після перенесених переломів, травм суглобів, операцій на хребті та кістках. В оздоровчому центрі є необхідне оснащення, робота на якому значно покращує загальний стан та пришвидшує відновлення організму. Завдяки тривалому досвіду медичних працівників такий складний та багатогранний процес реабілітації можливий навіть у людей з тяжкими пошкодженнями.

При проходженні курсу відновної терапії і реабілітації після переломів кісток в санаторії ставиться акцент  на відновлення організму за допомогою мінеральних, термальних вод із власних джерел. Проведення бальнеотерапії комбінується з можливими фізіотерапевтичними та фізичними методами.

Для кожного із пацієнтів створюється індивідуальний курс реабілітації, в залежності від можливостей організму загалом та пошкодженої кінцівки зокрема.

Лікування переломів в санаторії може включати:

 1. Ванни з термальними водами – допомагають зменшити осьове навантаження на хребет, розслабити м’язи та насичують кісткову тканину хребців мінералами кальцію, магнію, брому.
 2. Мінеральні ванни – стимулюють швидке відновлення організму після тривалого стресового лікування переломів чи вивихів, стимулюють кровообіг та нервову іннервацію м’язів, суглобових капсул і хрящів. Додаткове наповнення ван хвойними екстрактами, гірськими травами, тонізуючими аромамаслами розслабляють, надають життєвих сил і енергії, підвищують сексуальну та фізичну активність.
 3. Теплолікування – аплікації лікувальними грязями та парафінотерапія на ділянку суглобів, ушкодженої кістки чи хребця, стимулюють відновлення кісткової тканини, попереджують спазм м’язів, контрактуру.
 4. Електролікування – стимуляція струмом різної частоти активізує відновні процеси на клітинному рівні.
 5. Лікувальна гімнастика – вдало підібрані вправи з індивідуальним поступовим збільшенням сили навантаження відновлюють рухову активність кінцівок чи хребта, рухову амплітуду у суглобах, осьові навантаження.
 6. Аквааеробіка – використовується на початкових стадіях відновлення. Відновлює тонус м’язів, не збільшуючи навантаження на суглоби.
 7. Іпотерапія – лікування за допомогою верхової їзди на конях стимулює всі групи м’язів, при цьому не навантажуючи хребет чи кінцівки. Вправи вдало підходять для реабілітації після нещасних випадків та тяжких операцій на опорно-руховому апараті.

Додаткове пиття мінеральних вод із власних джерел, позитивні емоції, прогулянки на свіжому повітрі та професіоналізм лікарів допоможуть пройти швидкий та дієвий курс реабілітації після перелому кістки в санаторії «Боржава». Саме «Боржава» – це те місце куди хочеться повернутися з близькими, не тільки відновити здоров’я, але і гарно провести час.

ПРО АВТОРА