Project Description

Лікування хронічного панкреатиту в санаторії «Боржава»

Запальний процес у тканині підшлункової залози називається панкреатитом. Захворювання може протікати у гострій та хронічній формі, з фазами ремісії та періодичного загострення. Саме неправильний спосіб життя та шкідливі звички провокують розвиток запальної реакції. Дія спиртних напоїв, тютюнового диму, ліків, їжі з великою кількістю жирів, газовані води викликає панкреатит практично у кожного дорослого.

Останні статистичні дані в Україні свідчать, що хронічний панкреатит турбує 45-50 людей на 100 тис. населення. Гостра форма зустрічається рідше – 35 на 1 млн.населення. Обидва типи захворювання здатні привести до серйозних ускладнень, ними хворіють в будь-якому віці. Чоловіки більше схильні до панкреатиту.

Підшлункова залоза – головна скрипка в процесі травлення!

Якщо гострий панкреатит проявляє себе відразу, то симптоми хронічного панкреатиту можуть маскуватися під інші захворювання, що дуже утруднює вчасну діагностику захворювання. Частіше – це чоловіки у віці 35-40 років, що не лише мають генетичну схильність до хвороби, але і ряд шкідливих звичок, які пошкоджують ніжну паренхіму органу.

Причини хронічного панкреатиту

Спровокувати загострення запального процесу в підшлунковій можуть:

  • перенесення гострого панкреатиту;
  • постійне зловживання спиртними напоями;
  • перекриття протоку підшлункової залози жовчним каменем;
  • порушення обміну речовин та надлишкова маса тіла;
  • вірусні інфекції, що пошкоджують острівці підшлункової залози;
  • некотрольований прийом медикаментів.

Симптоми хронічного панкреатиту

Через незначну вираженість симптомів, хворі на хронічний панкреатит звертаються за допомогою не відразу. Статистика показує, що від моменту розвитку перших симптомів до прийому у лікаря проходить 81 місяць. За цей період сполучна тканина піддається руйнуванню, що значно погіршує функцію травлення.

Саме тому виявлення наступних ознак повинно насторожити та спонукати до візиту у медичний заклад:

  • зниження маси тіла;
  • біль у верхній частині живота, що може турбувати як постійно, так і у вигляді приступів;
  • посилення дискомфортних відчуттів після вживання жирної або гострої їжі;
  • рідкі, маслянисті випорожнення, що мають неприємний зловонний запах;
  • порушення травлення у вигляді здуття, метеоризму, гурчання в животі.

Загострення хронічного панкреатиту може супроводжуватися нудотою, блюванням, посиленням болю в животі з віддачею в спину.

Лікування хронічного панкреатиту

Головними трьома китами в терапії хронічного панкреатиту є дотримання дієтичних рекомендацій, зміна способу життя та медикаментозне лікування. Невід’ємною частиною є санаторно-курортна терапія, що включає лікування мінеральними водами.

Перш за все потрібно усунути відомі причини хронічного панкреатиту: відмовитися від вживання алкоголю, контролювати перебіг жовчно-кам’яної хвороби, зменшити надлишкову масу тіла.

Серед ліків використовуються ферментативні препарати, які забезпечують спокій підшлунковій залозі. В комплекс лікувальних заходів входять ліки, які знижують кислотність шлункового соку, оскільки надлишок соляної кислоти викликає гіперстимуляцію підшлункової. Для зменшення тяжкості у лівому підребер’ї та болю в животі застосовують спазмолітики та анальгетики.

Тривалий перебіг хронічного панкреатиту суттєво знижує рівень інсуліну, що в подальшому може привести до розвитку цукрового діабету. Якщо виражений больовий синдром тривало не зникає, то застосовується хірургічне втручання. Оперативне лікування зменшує набряк залози та дозволяє розширити панкреатичні протоки.

Для зменшення кислотності шлункового соку, покращення функціонування підшлункової залози та відновлення секреторної функції її клітин з лікувальною метою використовуються мінеральні води «Олегівська», «Кушницька» та «Боржавська», які використовуються у санаторії «Боржава». Власні джерела вод сертифіковані та не уступають по мінеральному складу таким відомим водам з лужним складом, як «Єсентукі», «Боржомі» чи «Джермук».

В закарпатській водолікувальниці «Боржава» провідні гастроентерологи підбирають індивідуальну схему курсового прийому мінеральних вод, що допомагає досягнути ремісії при хронічному панкреатиті. Крім того, дієтичне харчування дозволяє нормалізувати обмін речовин та зменшити масу тіла.

Багато пацієнтів змогли відновити своє здоров’я і значно покращити стан органів травлення в цілому.

ПРО АВТОРА