Санаторій Боржава – більше, ніж оздоровлення! Комплексний підхід до лікування, унікальні мінеральні та термальні джерела, а також різноманітні екскурсії та дозвілля роблять відпочинок у санаторії «Боржава» незабутнім. Це місце, де кожен знайде те, що шукає: здоров’я, спокій, захоплюючі пригоди чи знайомство з культурою Закарпаття. Сюди хочеться повертатись!

1. “Озеро Синевир – перлина Карпат”

Під час екскурсії Ви побачите Синевирське озеро, яке є перлиною не лише Карпат, але й всієї Європи. А також відвідаєте найбільший в Україні реабілітаційний центр бурих ведмедів в урочищі Рабачинка, а наш екскурсовод розповість Вам захоплюючі легенди Карпат.

Синевир – найбільше гірське озеро, яке часто називають «морським оком». Воно наче оповите старовинними переказами та казками. Туристи не тільки з України, а й з усієї Європи прагнуть насолодитися його блакитними хвилями, помилуватися ялиною і напитися цим чистим гірським повітрям. Озеро настільки глибоке (24 м), що навіть в найспекотнішу погоду вода не прогрівається.

2. “Водоспад Шипіт”

Під час екскурсії Ви відвідаєте один із найдивовижніших водоспадів Закарпаття – Шипіт, на оглядовому витягу підніметеся на Боржавську полонину, де перед Вами відкриються неймовірні краєвиди з висоти пташиного польоту.

Водоcпад Шипіт зачаровує погляд своєю красою. Милуватися ним можна в будь-яку пору року, навіть взимку, коли круті скелі ховаються під снігом та кригою.

На північних схилах полонини Боржави, де розкинулася гора Гемба, можна почути шалене ревіння водних потоків, які формують водоспад Шипіт.

3. “Ужгород – столиця Закарпаття”

Під час екскурсії Ви відвідаєте Ужгородський замок-музей, найдовшу липову алею в Європі (довжина 2,2км), театральну площу, музей народної архітектури та побуту ( скансен «Старе село» ) та насолодитеся архітектурою старовинного європейського міста.

Замок Білої Діви знаходиться в центрі міста Ужгород.                     Безліч  таємниць приховує його старовинна архітектура. Підземні ходи з’єднані з іншими палацами Закарпаття, за легендами вночі по порожніх кімнатах замку бродить самотній привид – шляхтянки Білої Діви, дочки графа Другета. Вона полюбила воєводу, який мріяв захопити замок, і видала йому сімейні таємниці. Батько вбив хлопця, а закохану дочку замурував в одну із замкових стін.

4. “Хуст – Іза – Оленяча ферма – Сироварня Бараново”

У програмі екскурсії: відвідування міста Хуст, с. Ізи – столиці лозоплетіння, сироварні Бараново та Оленячої ферми.

Місто Хуст має неймовірну історію і безліч культових місць, які варто відвідати. Однією з визначних пам’яток є руїни Хустського замку, які на початку XVIII століття захистили Карпатський край від татарської орди.

Село Іза відомо на весь світ, як український центр «лозоплетіння». Згідно з історичними даними, народився цей народний промисел в кінці 19-го сторіччя.

Сироварня «Бараново» – це автентична закарпатська сироварня з власною еко-фермою.

Історія заснування оленячої ферми датується 1980-ми роками й бере свій початок з далеких земель Приморського краю — території, що є історичною батьківщиною плямистих оленів. Завезли струнконогих красенів до Закарпаття у спеціально облаштованому фургоні, тоді їх нараховувалось близько 30 осіб. На сьогоднішній день оленяча ферма в місті Хуст налічує зо дві сотні рогатих.Завозили їх з метою отримання лікарських препаратів, активна речовина яких видобувається з ріг парнокопитних.

5. “Мукачево – європейське містечко”

У програмі екскурсіі: відвідування старовинного замку «Паланок», прогулянка старовинними вуличками м.Мукачево, запашна кава та смачні тістечка в одній із кав’ярень на пішохідній вулиці міста.

Середньовічні стіни замку «Паланок» приховують безліч загадок і таємниць, які колись слугували неприступною фортецею, яка захищала місцевих жителів від численних ворогів.

Місто Мукачево разом з замком знаходиться в історичній області, яка була частиною князівства Трансільванія, що так мальовничо описав ірландський письменник Брем Стокер в романі про графа Дракулу.

6. “Монастирі Іршавщини”

У програмі:

  • Свято-Серафимівський жіночий монастир у с. Приборжавське;
  • Свято-Іоанно-Предтеченський жіночий монастир в с. Дубрівка;
  • Греко-католицький чоловічий монастир у Джублику ( де 27 серпня 2002 року, у переддень Успіння Пресвятої Діви, двом дівчаткам явилася Божа Мати ).

7. “Форелеве господарство”

Під час екскурсії Ви відвідаєте гірське форелеве господарство та помилуєтесь мальовничими пейзажами Карпат. У вас буде можливість власноруч зловити гірську форель, яку одразу приготують по старовинному закарпатському рецепту. Ви покуштуєте смачну рибу під розповідь цікавих легенд та переказів про Закарпаття.

.

 

8. “Буйволина еко-ферма «Райський куточок”

У селі Горінчово розташована унікальна буйволина еко-ферма та туристичний комплекс «Райський куточок» — місце, де природу відчуваєш душею. Тут ви побачите: буйволів, оленів, африканських страусів, павичів, декоративних качок, свійських курей, фазанів, куропаток, коней та косуль.

Ферма славна ще і тим, що тут виготовляють власні екологічно чисті сири – вурду, бринзу, кефір, сметану з буйволиного молока, з яких роблять дегустаційні тарілки. Буйволи мають дуже корисне молоко, позаяк їх щоденно вигулюють на свіжому повітрі і їдять вони поживну траву.

На території ферми є затишний ресторанчик і дегустаційна тераса, де ви можете продегустувати молочні продукти власного виробництва. Є змога також продегустувати ряд фруктових настоянок – калганівка, абрикосова, вишнева, кропивна.

9. “Дегустація сирів у сироварні «Бараново”

Екскурсія в «Бараново» подарує чимало яскравих емоцій та вражень, це захоплююча гастрономічна пригода, яка залишить приємний присмак та гарну згадку. Ви зможете не лише почути, але і на власні очі побачити весь процес та етапи виготовлення сирів.

На Хустщині, у селі Іза місцева сім’я Лепеїв взялася відроджувати традиційне вівчарство та сироваріння, поголів’я складало 300 овець, які щодня з травня по вересень дають молоко. На овечках не зупинились, в 2021 році було куплено з Данії 38 корівок породи Джерсей, ці тварини належать тільки до молочного типу, завдяки якостям молока.

Під час екскурсії Ви ознайомитесь із старовинними експонатами. У дегустаційній залі зібрані предмети, що у давнину використовувалися для виробництва сиру. Ви зможете зробити атмосферні фото та відчути з чого бере свій початок галузь сироваріння. Дегустація включає 10 видів сиру, напій (на вибір: вино, йогурт). Також цікаво буде і діткам, адже тут на них чекає знайомство з тваринками, годування овечок і ще багато інших веселих пригод.

10.”Тріо Закарпаття: Палац Шенборнів – Чинадіївський замок – Мукачівський замок

Під час екскурсії ви зможете відвідати три чарівних замка Закарпаття: Замок «Сент-Міклош» — найромантичніший замок середньовіччя, замок Любові, який побудував барон Перені на рубежі 14-15 століть. Є в Чинадієвському замку щось чарівне. Багато самотніх людей — знаходять тут свою другу половинку. Так сталося і з ним. Ви почуєте легенди і правдиві історії, побачите таємні ходи і чудеса.

Палац  Шенборнів — колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів, а з 1946 року — один з корпусів санаторію «Карпати». Палац має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (як у році тижнів) та 12 входів (як у році місяців). Тут знімалися відомі фільми «Снігова королева» та «17 миттєвостей весни».

Мукачівський замок Паланок – одна з найдавніших фортець, в стінах якої таїться безліч загадок і таємниць.

11. “Ранчо Хайленд”

Ранчо Хайленд – це контактний зоопарк, де Ви побачите та погодуєте як традиційних для Закарпаття тварин, так і екзотичних представників. Екскурсія цікава як для дорослих, так і для дітей.

Поле з равликами – особливість ферми, де можна спробувати місцевий делікатес та відкрити для себе новий гастрономічний світ!

.
.

12. “Винні підвали Карла Шоша”

Приватний винпідвал знаходиться в селі Кідьош, за 5 км від м.Берегово, на обійсті господаря Карло Карловича Шош – виноградаря та винороба у третьому поколінні. Для отримання ягоди винограду сім’я обслуговує 7,5 гектарів виноградників, на яких вирощується біля 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд з селом. Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою у дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів. Дегустація включає до 20 сортів неповторних закарпатських вин.

13. “Довге – Лисичево, Водяна кузня-музей Гамора”

В закарпатському Лисичеві посеред карпатських гір на річці Лисичанка розташована діюча кузня-музей Гамора. Це єдина в Україні діюча водяна кузня, історична пам’ятка XVIII століття.

Заснована у 18 столітті, як паперова фабрика, але згодом змінила своє призначення на кузню. Раніше тут працювало 4 водяних колеса, які приводили в рух 4 молоти, але зараз залишилось тільки одне колесо і один молот, які Ви зможете побачити особисто.

14. “Водяний млин с. Луково”

Луково – це невелике село на Іршавщині. На його околиці, на мальовничих гірських луках, є старовинна пам’ятка – функціональний водяний млин. За словами старожилів села, це єдиний млин на Закарпатті, який ще працює. Сьогодні йому вже близько 200 років.Виготовлений повністю з дерева, без жодного цвяха. Сьогодні млин є справжнім музеєм на воді. Взимку спочиває, а навесні, як з річки сходить лід, запускається механізм.