Бажаєте більше дізнатися про культуру, звичаї й традиції Закарпаття? Бажаєте на власні очі побачити всю красу мальовничої природи нашого краю? Тоді запрошуємо Вас до санаторію «Боржава»! Ми підготували для вас цікаві екскурсійні маршрути:

Крім якісної програми оздоровлення, Ви можете насолоджуватися екскурсіями по найцікавіших місцях регіону в будь-яку пору року.

1. «Озеро Синевир – перлина Карпат»

Під час екскурсії ви зможете побачити Синевирське озеро, яке є перлиною не лише Карпат, але й всієї Європи. А також відвідаєте реабілітаційний центр для бурих ведмедів в урочищі Рабачинка, почуєте захоплюючі легенди Карпат.

Синевир – найбільше гірське озеро, яке часто називають «морським оком». Воно наче оповите старовинними переказами та казками. Туристи не тільки з України, а й з усієї Європи прагнуть насолодитися його блакитними хвилями, помилуватися ялиною і напитися цим чистим гірським повітрям. Озеро настільки глибоке (24 м), що навіть в найспекотнішу погоду вода не прогрівається.

.

2. «Водоспад Шипіт – Боржавська полонина»

Під час екскурсії ви зможете побачити Теребле-Ріцьку ГЕС, відвідаєте один із найдивовижніших водоспадів Закарпаття – Шипіт. Покатаєтеся на оглядових витягах на Боржавську полонину, де перед вами відкриються неймовірні краєвиди з пташиного польоту.

Водоcпад Шипіт зачаровує погляд своє красою. Милуватися ним можна в будь-яку пору року, навіть взимку, коли круті скелі ховаються під снігом.
На північних схилах полонини Боржави, де розкинулася гора Гемба, можна почути шалене ревіння водних потоків, які вказують на розташування Шипоту. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу, що не впливає на красу пейзажу.
Біля Шипоту організовують фестивалі субкультур, які навіть згадувалися в романі Любка Дереша «Трохи пітьми». У ніч на Івана Купала, з 6 на 7 червня проводиться грандіозне святкування з усіма традиційними язичницькими елементами і місцевим колоритом. Існує легенда, яка свідчить, що якщо в купальську ніч пара почує шепіт двох закоханих, то все життя буде насолоджуватися взаємною любов’ю.

3. «Ужгород крізь віки»

Під час екскурсії ви відвідаєте Ужгородський замок-музей, найдовшу липову алею 1928, театральну площу, музей народної архітектури та побуту ( скансен «Старе село» ).

Замок Білої Діви знаходиться в центрі міста Ужгород. Безліч таємниць приховує його старовинна архітектура. Підземні ходи з’єднані з іншими палацами Закарпаття, а вночі по порожніх кімнатах замку бродить самотній привид – шляхтянки Білої Діви, дочки графа Другета. Вона полюбила воєводу, який мріяв захопити замок, і видала йому сімейні таємниці. Батько вбив хлопця, а закохану дочку замурував в одну із замкових стін.
Зовні Ужгородський замок – нагадує оборонну фортецю, з фортифікаційними укріпленнями стінами до 3 м товщиною, в’язницею і кімнатами для тортур.
На сьогодні тут також знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей, музей народної архітектури та побуту.

4. «Хуст – Іза –Оленяча ферма»

У програмі: екскурсія по місту Хуст, магазин фетрової фабрики ( головних уборів ); Іза – столиця лозоплетіння; сироварня, оленяча ферма.

Місто Хуст має неймовірну історію і безліч культових місць, які варто відвідати. Однією з визначних пам’яток є руїни Хустського замку, які на початку XVIII століття захистили Карпатський край від татарської орди. Замкова гора, Хустський краєзнавчий музей, готична святиня – храм Святої Єлизавети, чеський квартал – це лише декілька з багатьох місць в місті, що можуть розповісти про його вікову історію.

На маршруті Вас чекає: дегустація сирів в відомій Селиський сироварні, виготовлених за швейцарською технологією. Село Іза відомо на всю Україну і прилеглі країни, як місцевий центр «лозоплетіння». Згідно з історичними даними, народився цей народний промисел в кінці 19-го сторіччя. На початку двадцятого століття цим ремеслом займалося вже майже все село.

5. «Мукачево – європейське містечко»

У програмі: старовинний замок «Паланок»; прогулянка старовинними вуличками, запашна кава та смачні тістечка в одній із кав’ярень.

Середньовічні стіни замку приховують безліч загадок і таємниць, які колись слугували неприступною фортецею, що захищала місцевих жителів від численних ворогів.

Мукачево разом з замком знаходиться в історичній області, яка була частиною князівства Трансільванія, що так мальовничо описав ірландський письменник Брем Стокер в романі про графа Дракулу.

.

6. «Святі місця Іршавського району»

У програмі:

  • Свято-Серафимівський жіночий монастир у с. Приборжавське;
  • Свято-Іоанно-Предтеченський жіночий монастир в с. Дубрівка;
  • Греко-католицький чоловічий монастир у Джублику ( де 27 серпня 2002 року, у переддень Успіння Пресвятої Діви, двом дівчаткам явилася Божа Мати ).

.

.

.

7. «Берегово – місто на кордоні з Угорщиною

Під час екскурсії ви зможете прогулятися старовинними вуличками Берегсаса ( Берегово ), побачити чудові краєвиди Берегівської долини, відвідати дегустацію вин у приватних підвалах відомих виноробів Закарпаття або у підвалах заводу «Чизай».
.
.
.

8. Екскурсія на форелеве господарство