Успішне лікування неможливе без позитивних емоцій і нових, яскравих вражень. Адміністрація санаторію «Боржава» потурбувалася про приємне проведення вільного часу своїх відпочивальників, в оточенні прекрасних закарпатських краєвидів, багатого історичного спадку та місцевого колориту.

Крім якісної програми оздоровлення, Ви можете насолоджуватися екскурсіями по найцікавіших місцях регіону в будь-яку пору року.

Іршавщина – серце Закарпаття

Іршавський район Закарпатської області – сусідній з Виноградівським.

Краса гір і рівнин, рідкісні старовинні цінності, споконвічні національні традиції завжди приваблювали туристів. Кожен, хто мандрував цими мальовничими місцями не міг залишитися байдужим до них.

Ви будете в захваті від краси жасминових посадок і захмелілі від їхнього аромату в період цвітіння.

Зможете відвідати діючий музей млина-кузні «Гамора», який заснований ще до XVII століття в селі Лисичево, що на сьогодні працює завдяки місцевим підприємцям, які відновили його після повені в 1998 році. В останні дні червня в музеї щорічно проводяться етнофестивалі музики та ковальського мистецтва.

А скільки захоплення викликає дивовижний геологічний заповідник «Зачарована долина», що знаходиться на південних схилах гірського хребта. Скелі з антрацитових порід каменю утворюють фантастичні форми, які нагадують руїни замків, дерева, тварин (Соколята, Верблюд-велетень).

Пропонуємо відвідати і святі місця Іршавського району, його старовинні монастирі та храми, місце явлення Богородиці в ур. Джублик, що допомагає відновити душевну рівновагу і набратися сил.

Легенда Карпат – озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро, яке часто називають «морським оком». Воно наче оповите старовинними переказами та казками. Туристи не тільки з України, а й з усієї Європи прагнуть насолодитися його блакитними хвилями, помилуватися ялиною і напитися цим чистим гірським повітрям. Озеро настільки глибоке (24 м), що навіть в найспекотнішу погоду вода не прогрівається.
Екскурсійна програма включає похід навколо озера по екологічній стежці, можливість спробувати верховинську кухню в одній з колиб, відвідування пам’ятника «Сльози любові», поява якого тісно пов’язана з виникненням озера Синевир, за мотивами стародавньої легенди.

Долина нарцисів – жива легенда Закарпаття

Один раз в рік в урочищі Кіреші, між річками Тиса і Хустець відбувається справжнє диво – на зеленому оксамиті трав долини сходять мільйони маленьких білих зірочок – нарцисів. Вони, ніби легким квітковим туманом, вкривають підніжжя карпатських гір.
Дикий вузьколистий нарцис, занесений до Червоної книги, насправді є високогірною рослиною. На думку вчених, його поява в долині пов’язана з Льодовиковим періодом, коли разом з величезним пластом землі опустилися і родючі породи, що дозволило нарцисам акліматизуватися в підніжжі гори.
Масове цвітіння нарцисів триває з кінця квітня до середини травня.

Річанське лісництво – куточок «тихого» полювання

Уздовж селища Довге, Іршавського району знаходиться тихий, затишний куточок дикої природи з форелевим господарством. Любителі активного відпочинку на природі на все життя запам’ятають риболовлю і приготування форелі на свіжому повітрі, з смачними угорськими приправами і паприкою. Поїдання такого дивовижного обіду – це смачна гастрономічна пригода.
Екскурсія буде цікава як професійним рибалкам, так і новачкам. Як тільки вудка опиниться в руках, процес захоплює всіх. Практично ніхто не залишається без улову, а любителі похвалитися трофеями навіть можуть забрати форель з собою.

Міжгір’я – сакральне місце верховинського краю

Водоcпад Шипіт зачаровує погляд своє красою. Милуватися ним можна в будь-яку пору року, навіть взимку, коли круті скелі ховаються під снігом.
На північних схилах полонини Боржави, де розкинулася гора Гемба, можна почути шалене ревіння водних потоків, які вказують на розташування Шипоту. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу, що не впливає на красу пейзажу.
Біля Шипоту організовують фестивалі субкультур, які навіть згадувалися в романі Любка Дереша «Трохи пітьми». У ніч на Івана Купала, з 6 на 7 червня проводиться грандіозне святкування з усіма традиційними язичницькими елементами і місцевим колоритом. Існує легенда, яка свідчить, що якщо в купальську ніч пара почує шепіт двох закоханих, то все життя буде насолоджуватися взаємною любов’ю.

Старовинне місто – Хуст

Місто Хуст має неймовірну історію і безліч культових місць, які варто відвідати. Однією з визначних пам’яток є руїни Хустського замку, які на початку XVIII століття захистили Карпатський край від татарської орди. Замкова гора, Хустський краєзнавчий музей, готична святиня – храм Святої Єлизавети, чеський квартал – це лише декілька з багатьох місць в місті, що можуть розповісти про його вікову історію.
На маршруті “Хуст – Іза – Н. Селище” Вас чекає: дегустація сирів в відомій Селиський сироварні, виготовлених за швейцарською технологією. Село Іза відомо на всю Україну і прилеглі країни, як місцевий центр «лозоплетіння». Згідно з історичними даними, народився цей народний промисел в кінці 19-го сторіччя. На початку двадцятого століття цим ремеслом займалося вже майже все село.
В програмі екскурсії також фетрова фабрика, оленяча ферма і Святомиколаївский монастир.

Ужгородський замок – привид любові та боротьби

Замок Білої Діви знаходиться в центрі міста Ужгород. Безліч таємниць приховує його старовинна архітектура. Підземні ходи з’єднані з іншими палацами Закарпаття, а вночі по порожніх кімнатах замку бродить самотній привид – шляхтянки Білої Діви, дочки графа Другета. Вона полюбила воєводу, який мріяв захопити замок, і видала йому сімейні таємниці. Батько вбив хлопця, а закохану дочку замурував в одну із замкових стін.
Зовні Ужгородський замок – нагадує оборонну фортецю, з фортифікаційними укріпленнями стінами до 3 м товщиною, в’язницею і кімнатами для тортур.
На сьогодні тут також знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей, музей народної архітектури та побуту.

Замок «Паланок» в Мукачево

Середньовічні стіни замку приховують безліч загадок і таємниць, які колись слугували неприступною фортецею, що захищала місцевих жителів від численних ворогів. Мукачево разом з замком знаходиться в історичній області, яка була частиною князівства Трансільванія, що так мальовничо описав ірландський письменник Брем Стокер в романі про графа Дракулу.
В екскурсійному турі ви зможете відвідати і замок Берегвар, резиденцію Шенборнів, вежі і стіни якого нагадують архітектуру лицарського роману чи древньої казки про відьом. Таку декорацію вміло використовували в радянському кіно при зніманні фільмів «Снігова королева» і «Сімнадцять миттєвостей весни».