Лікування печінки мінеральною водою

1

«Пізно пити Боржомі – печінку відвалилася!»

Зі словника народної фразеології

У жартівливому епіграфі, є частка правди, і чимала. Ну, по-перше, здоров’я і справді треба берегти, не доводячи його до стану, коли знадобиться допомога лікаря. А, по-друге, мінеральні води дійсно допомагають зберегти здоров’я, а також поправити його в разі потреби. Офіційна медицина давно вже використовує мінеральні води в комплексному лікуванні і профілактиці багатьох захворювань.

Будучи зовнішнім подразником, мінеральна вода певним чином спонукає організм реагувати на неї. Про це говорив ще засновник вітчизняної фізіології Іван Павлов. Як же мінеральна вода впливає на людський організм? Відразу ж після прийому води, а також під час її засвоювання організмом, порушуються рецептори слизової шлунка і кишечника. За допомогою гормонів вони посилають мозку сигнали, і той запускає «механізм управління» процесом травлення. Але це ще не все. Після того, як мікроелементи, що містяться у воді, засвояться клітинами, починають відбуватися певні зміни обміну речовин. Все це підтверджено на практиці, під час клінічних досліджень.

2Специфіка фізіологічної дії мінеральних вод залежить від їх хімічного складу. Потрапивши всередину людини, вона певним чином змінює співвідношення кислот і лугів в шлунковому соку, а також склад крові і сечі, викликаючи ту чи іншу реакцію організму. Тому при призначенні мінеральної води дуже важливо підібрати такий її тип, дія якого призведе до очікуваних змін, тобто спрямованого впливу на відповідні органи.

Все сказане повною мірою відноситься і до мінеральної води «Олегівська», яка завдяки своєму кремнисто гидрокарбонатному кальцієво-натрієвих складом має широкий спектр дії і допомагає в лікуванні найрізноманітніших захворювань. Але про все по порядку.

«Олегівська» відноситься до кременистої групи вод, оскільки основним її біологічно активним компонентом є кремній. За кремнієм давно вже закріпилася репутація «мінералу молодості». У цьому немає ніякого маркетингового лукавства. Це науковий факт. Дефіцит кремнію в клітинах дійсно веде до їх старіння.

І ось цей самий дефіцит здатна заповнити наша вода. Але тема нашої розмови – лікування печінки мінеральною водою, тому поговоримо про вплив мінеральної води «Олегівська» саме на цей орган. Адже вона містить і інші корисні мікроелементи, які впливають і гемопоез (кровотворення), і на регенерацію (відновлення) тканин, і на синтез білка, і на метаболізм, і на багато іншого. Так дослідження українських бальнеологів показали, що кремниста гідрокарбонатна кальцієво-натрієва вода стимулює сечо-і жовчовиділення, а також покращує захисні властивості нирок і печінки.

3Як мінеральна вода «Олегівська» впливає на роботу печінки? Перш за все, вона покращує вуглеводний і білковий обмін в печении, спонукаючи її тим самим виробляти більше жовчі, і кращої якості. Потрапляючи в дванадцятипалу кишку, вода запускає механізм скорочення жовчного міхура (міхуровий рефлекс), яке прискорює надходження жовчі в кишечник, а також її вихід, ліквідуючи тим самим застійні явища, що призводять до запалень жовчного міхура. В результаті нормалізує дії води на роботу шлунково-кишкового тракту, зменшується проникнення в печінку всіляких токсинів.

Вживання всередину води, що містить сульфат, гідрокарбонат, хлор, натрій і кальцій, показано при таких захворюваннях, як: гепатити, жовчнокам’яна хвороба, холецистити і, зрозуміло, захворювання печінки. Всі ці мікроелементи міститися в мінеральній воді «Олегівська» – ось чому вона так корисна в лікуванні печінки.

Доброго вам здоров’я!