Project Description

Нордична хода

Це новий і дуже ефективний вид фітнесу. Поклали йому початок у 1970-ті роки фінські спортсмени, звідси термін «Nordic». Щоб тренуватися цілий рік, їм потрібен був спосіб імітувати лижні прогулянки тоді, коли сніг уже зійшов. Спочатку вона використовувалася професійними спортсменами для відпрацювання техніки ходьби на лижах в літній період, а тепер перетворилася на популярний вид активного відпочинку.

Ходіння з палицями – це новий вид фітнесу для тих, хто прагне зробити фізичну активність небанальною, максимально ефективної для здоров’я. При нордичної ходьби використовуються спеціальні полегшені лижні палиці з гумовими наконечниками для кращої опори.

Механізм дії:

Під час ходьби і бігу підтюпцем недостатньо працює мускулатура верхньої половини тіла. Лижні палиці дозволяють тренувати весь організм, а не тільки м’язи ніг. Управління лижними палицями разом з ходьбою в швидкому темпі дозволяє задіяти до 90% мускулатури нашого тіла.

Це гарна аеробна вправа, яке збільшує витрати енергії на 20-40% в порівнянні зі звичайною ходьбою. Нордична ходьба збільшує максимальне споживання кисню на 20-25%, будучи при цьому на 45% ефективніше звичайної ходьби.

Завдяки використанню палиць пульс збільшується, в середньому, на 10-15% по відношенню до звичайної ходьби. Спалюється близько 450 калорій за годину, що набагато більше, ніж під час ходьби без палиць.

Північна ходьба знімає напругу шиї і плечей при остеохондрозі, забезпечує навантаження на мускулатури корпусу і шийно-плечовий апарат.

Знижується навантаження на ноги, не перевантажуються суглоби і коліна, що особливо важливо для людей, які страждають на захворювання суглобів, ревматизм.

Лижні палиці також підвищують стійкість під час швидкого руху.

Тренуються витримка, сила, рухливість, координація рухів, але не швидкість.

Під час зупинок на шляху палиці використовуються для вправ на розтяжку і дихальних вправ.

Лікувальні ефекти. Систематичні заняття нордичної ходьбою сприяють поліпшенню фізичного стану організму, підвищують імунітет і загальну витривалість, зміцнюють мускулатуру і підтримують її в тонусі. Знижують ризик розвитку вікових порушень обміну речовин, зокрема захищають жінок від остеопорозу, сприяючи підвищенню щільності кісткових тканин, оскільки при помірних фізичних навантаженнях зростає здатність організму засвоювати кальцій.

Нордична ходьба тренує серцево-судинну систему, стимулює кровообіг і роботу внутрішніх органів, знижує рівень холестерину в крові і перешкоджає розвитку захворювань судин, скорочує ризик виникнення серцево-судинної патології (інфаркту), уповільнює процеси старіння організму. Покращує стан шкіри – завдяки тренуванням на свіжому повітрі клітини інтенсивніше насичуються киснем і ефективніше очищуються від токсинів. Регулярні заняття північній ходьбою підвищують рівень метаболізму в організмі, а він визначає швидкість спалювання жирів, дозволяють позбавитися від зайвих кілограмів і не набрати їх знову. Заняття нордичної ходьбою підвищують стресостійкість організму. Ритмічні рухи, що повторюються, свіже повітря і постійна зміна пейзажів чудово заспокоюють і допомагають зняти наслідки стресу.

Показання: остеохондроз шийно-грудного відділення хребта, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні і захворювання дихальних шляхів.

Протипоказання: важкі захворювання серця, інфекційні хвороби, захворювання внутрішніх органів у стадії загострення, стан загального нездужання.

ПРО АВТОРА