Project Description

Лікування хронічного ларингіту в санаторії «Боржава»

Професійне захворювання співаків, ораторів, вчителів та людей, чия діяльність пов’язана з постійним напруженням голосових зв’язок. Якщо не зважати на його симптоми, то воно легко переходить у хронічну форму. Ларингіт – одна з розповсюджених хвороб горла та дихальної системи в цілому. Здебільше зустрічається у пацієнтів 20-60 років, хоча діти теж все частіше хворіють на нього. За статистичними даними, кожного року діагноз ларингіт отримують біля 2 млн людей, більше ніж четверта частина їх становлять діти.

Причини розвитку ларингіту

Крім того, що зв’язки отримують підвищене напруження, є інші фактори, що викликають подразнення у глотці.

До них відносяться:

  • часте вживання алкогольних напоїв;
  • куріння;
  • контактування з пилом, алергенами хімічного та природного походження;
  • застійні явища у дихальних шляхах.

Також ці чинники можуть сприяти потраплянню і розповсюдженню інфекцій на слизовій оболонці горла та голосових зв’язок. Існують факти, що підтверджують фізіологічну схильність до запалення респіраторних органів і розвитку ларингіту. Вплив вищезгаданих подразників не в усіх може викликати початок розвиту патологічного процесу, також вроджена слабкість зв’язок провокує ларингіт навіть якщо вплив негативних факторів був неінтенсивним та короткочасним.

Часте виникнення гострого ларингіту сприяє переходу захворювання у хронічну форму. Крім того, якщо пацієнт хворіє на протязі трьох тижнів і більше,також діагностується хронічний ларингіт.

Симптоми

Ларингіт може розпочинатися подібно до ГРВІ. Відчувається першіння в горлі, підвищується температура, може з’явитися головний біль, слабкість, втомлюваність.

Ларингіт має характерні ознаки:

  • змінюється тембр голосу, він стає надто грубим чи навпаки високим, звучить надривно;
  • сухий подразнюючий кашель, схожий на гавкіт пса.

Зміни, що відбуваються у глотці, залежать від часу. Чим довше проходить запалення, тим більше слизова оболонка і зв’язки зазнають патологічних змін. Тому розрізняють три види хронічного ларингіту:

  1. Катаральний. Кашель не інтенсивний, гортань має легке почервоніння, голос деформується на короткий період та незначною мірою. Голосові зв’язки набрякають та потовщуються, через що не змикаються повністю.
  2. Гіперпластичний. Попередні симптоми посилюються та турбують довше. З’являються інфільтрати – скупчення гною.
  3. Атрофічний. Слизова оболонка стає тонкою, слиз в’язким і формується в сухі кірочки. Секреція залоз порушується, почервоніння та набряк поширений на гортані та зв’язках, які починають погано змикатися. Голос сильно деформується, може зовсім зникати. Виникає спазм зв’язок та м’язів гортані, що ускладнює процес вдихання повітря. В такому випадку треба якнайшвидше звернутися до лікаря.

Хоча кашель при ларингіті сухий, але при ньому з гортані можуть відходити слизові згустки з домішками гною. Вони можуть бути прозорими (при алергічній та токсичній природі захворювання) чи жовтувато-зеленуватим (через прогресування бактеріальної інфекції).

Лікування хронічного ларингіту

На різних стадіях розвитку хвороби лікування відрізняється. При загостренні важливо зняти больовий синдром. Але в цілому терапія і гострої форми та латентної ґрунтується на зволоженні та пом’якшенні слизової оболонки, пригніченні розвитку бактерій та вірусів, зменшенні навантаження на зв’язки. Для цього застосовують:

  • інгаляції з відхаркувальними та протизапальними засобами, слаболужними та мінеральними розчинами, рослинними маслами;
  • антибіотикотерапії із застосуванням засобів широкого спектру дії;
  • антисептичні засоби у вигляді спреїв та пастилок;
  • фізіотерапія та дихальна гімнастика.

Інгаляційні процедури проводять у двох видах: небулайзерним методом та тепловологим. Перший дає змогу гормональним, протимікробним лікарським засобам потрапити саме у вогнище запалення, адже принцип методу полягає у розпиленні медикаментів на маленькі краплини, що проникають не тільки на поверхню горла, але і в гортань, бронхи та легені, а також назальні ходи. Захворювання респіраторної системи можуть швидко розповсюджуватися від одного органу, до іншого. Тому попередити цей процес може глибоке занурення речовини, а потрапляння дрібних часточок ліків разом з вдихуваним повітрям ідеальний варіант для лікування ларингіту.

Парові інгаляції дають змогу гарно зволожити слизову оболонку. Через те, що відбувається порушення функцій клітин, що покривають тканини глотки, пересушується поверхня голосових зв’язок та горла. Це полегшує проникнення бактерій в організм та їх розмноження. Додавання мінеральних речовин, лікувальних розчинів на основі рослинних екстрактів та олій сприяє нормалізації місцевих захисних функцій.

Іноді може бути рекомендоване полоскання для того, щоб запальний процес не перейшов на інші органи. Безпосередньо для лікування ларингіту воно не ефективне, адже неможливо дістатися ураженої ділянки.

Важлива роль у лікуванні хронічного ларингіту належить фізіотерапевтичним процедурам – дарсонвалізації(імпульсний вплив струму) грязьових аплікацій та електромагнітній терапії УВЧ. Варто уникати вживання гострої їжі та алкоголю, особливо в період загострення симптомів. Вживання препаратів, що не рекомендовані лікарем та містять антибіотики, антисептики, трав’яні екстракти має надто шкідливий вплив на перебіг захворювання, оскільки порушує місцеву флору, може викликати стійкість до необхідних ліків та викликати алергію.

Санаторно-курортне лікування хронічного ларингіту в санаторії «Боржава» ефективне. Це чудова можливість поєднати приємне з корисним. Ви не лише насолоджуєтесь чудовими гірськими краєвидами, але і маєте чудову нагоду досягнути ремісії. Досвідчені спеціалісти в області фізіотерапії та дослідники складу мінеральних вод, що знаходяться на базі санаторію, розробили програму лікування хронічного ларингіту.

Лікарям вдається лише впродовж 14-28-денного курсу лікування досягнути позитивних змін та повернути людині голос без охриплості. Мінеральні води «Кушницька» та «Олегівська» використовуються як у вигляді інгаляцій, так і питному режимі. Термальні ванни та басейн на основі води «Теплицька» підвищують загальну опірність організму, покращують самопочуття та повертають життєві сили, що втратились внаслідок хвороби.

Саме завдяки санаторію «Боржава» професійні вокалісти, лектори, коучі, педагоги та публічні спікери змогли відновити свої зв’язки та повернутися до своєї діяльності. Спробуйте та переконайтесь в цьому особисто!

ПРО АВТОРА