Кліматотерапія в санаторії “Боржава”

Лікувальний ефект клімату вже доведено і теоретично, і практично.

Гірський клімат – один з найефективніших, який попереджає і виліковує безліч захворювань. Кліматотерапія – це сукупність методів лікування, в основі яких – дозування впливу клімату певної місцевості. Санаторії «Боржава» розташований в комфортних кліматичних умовах, де сама природа – повітря, сонце, мінеральні джерела, гори Карпати – виробляють лікувальний ефект.

Гірський клімат – знижене атмосферний тиск, парціальний тиск кисню і водяної пари в повітрі, підвищена інтенсивність сонячної радіації, невисока температура влітку, чисте прозоре повітря. Позитивно впливає на організм велику кількість негативних іонів в гірському повітрі. Такий клімат сприяє глибокому диханню, збільшення обсягу легких, поліпшенню складу крові, обміну речовин.

Гірський клімат ідеальний для лікування і попередження туберкульозу, неспецифічних захворювань органів дихання, функціональних розладах нервової системи, компенсованих захворюваннях серцево – судинної системи, хворобах шкіри.

Правильно сплановане лікування кліматотерапією дає несподівано високі показники і повне лікування на ранніх стадіях захворювань. Кліматотерапія допомагає тренувати термоадаптаціонние механізми організму, що становлять основу загартовування. Термоадаптації – одна з важливих реакцій людини на кліматичні впливу.

Кліматотерапія компенсує недолік природних факторів, таких як сонячне світло і кисень.

Якщо пацієнт приїжджає з віддалених регіонів, фахівці санаторію дуже уважно стежать за періодом його акліматизації, так як у таких людей можуть порушуватися біоритми і розвиватися десінхроз.

У санаторії « Боржава » використовуються для лікування різних хвороб основні методи кліматотерапії: аеротерапія , аероіонотерапія , геліотерапія.

Аеротерапія – вплив повітря на відкриті ділянки тіла і дихальні органи. Це повітряні ванни, природна аерофітотерапія ( вдихання чистого повітря, насиченого ароматами лікарських рослин ).

Аероіонотерапія – це вдихання свіжого повітря, в якому присутні негативно заряджені іони. Відбувається під час прогулянок ( теренкур , нордична ходьба ), спортивних ігор.

Геліотерапія – вплив сонячних променів на організм з лікувальною метою. Ефективна при переломах кісток, туберкульозі кісток, плохозажівающіх ранах і виразках, захворюваннях шкіри ( піодермія , псоріаз ), рахіті, хрон. захворюваннях бронхів і легенів, хрон. хворобах шлунково-кишкового тракту, жіночих статевих органів і, як спосіб загартовування. Призначають у вигляді загальних повітряно – сонячних ванн, локальних ( особа , руки ) і напівванн.

Санаторій « Боржава » використовує новітні технології та досягнення кліматотерапії, а наші фахівці успішно впроваджують в практику лікування сучасні методи.