Все більше українців хочуть об’єднувати відпочинок з оздоровленням і доглядом за зовнішністю. Ідея SPA, як можливість природного оздоровлення прекрасно інтегрується зі стереотипами і потребами наших співгромадян.

SPA визначається, як курорт або природне джерело термальної чи мінеральної води, яка використовується для пиття і купання з метою оздоровлення та лікування різних захворювань.

Це популярне сьогодні слово походить від назви містечка Спа (SPA), провінції Льєж (Східна Бельгія). Місто Спа (SPA) відомий з часів Стародавнього Риму і згадується ще Плінієм Старшим. Цілюще джерело Спа було відкрито заново в 1326г. і досяг піку своєї популярності в 18-му столітті, коли його почали відвідувати королівські персони, які дізналися про його цілющі властивості. У сучасній медицині з’явилося визначення нового напрямку лікування – «SPA-терапія».

Використання природних факторів Карпатського клімато-географічного регіону відображає прагнення людей до природних способів лікування. У санаторії «Боржава» впроваджуються в лікувальну практику розроблені вченими НДІ медичної реабілітації та курортології України можливості застосування різноманітних фізичних і кліматичних факторів для підтримки, відновлення здоров’я та лікування захворювань.

SPA-технології бальнеологічного санаторію «Боржава» – це комплекс фізіопрофілактіческіх процедур, в яких використовуються природні лікувальні ресурси Карпат у поєднанні з психотерапевтичними методами в умовах підвищеного комфорту пацієнта. У SPA-процедурах санаторію разом з природними лікувальними факторами використовуються також ті SPA-засоби, які часто бувають досить таки екзотичного походження.

Завдяки сучасним технологіям вони здатні тривалий час зберігати свої натуральні властивості біотропов і можуть використовуватися за тисячі км. від місця свого природного походження. Принципами створення SPA-засобів є максимальна натуральність, відсутність у складі хімічних емульгаторів, ароматизаторів, консервантів і інших синтетичних компонентів, а також гормональних субстанцій в зв’язку з непередбачуваністю можливих наслідків. Обов’язковою умовою їх застосування є комфортність процедури і природність оздоровлення шкіри і всього організму шляхом впровадження окремих лікувально-оздоровчих заходів, що практикуються в нашому закладі.

Мета медичного SPA-санаторію «Боржава» – підтримка і оздоровлення фізичного і психічного здоров’я – ревіталізація, ремоделювання фігури, підвищення якості життя. «Боржава» – це санаторно-курортний заклад, яке реалізує концепцію SPA з індивідуальним підходом до пацієнта. СПА в «Боржаві» – це комплексні оздоровчі або естетичні програми, технології і процедури по оновленню здоров’я і краси людини шляхом впливу на всі 6 органів його сприйняття:

 • зір (природні інтер’єри і пейзажі Карпат);
 • слух (композиція із звуків і тиші, музика);
 • нюх (аромати або їх повна відсутність);
 • дотик (тепло, холод і тактильні дії);
 • смак (баланс 4-х основних смаків солодко-гірко-кисло-солоного);
 • інтуїція або підсвідомість (формує кінцеве відчуття задоволення і комфорту);

Комфорт SPA в нашому санаторії досягається високим рівнем культури і сервісу.

SPA-курорт, створений на базі бальнеологічного санаторію «Боржава» – це курорт на водах, де основним лікувальним фактором є сама природа в усьому її розмаїтті. Головні переваги: ​​можливість проведення кліматотерапії, геліотерапії, використання природного лікувального ресурсу – мінеральної води, можливість комплексного обстеження і якісного контролю за станом пацієнта.

Бальнеотерапія в SPA – це класичне комплексне оздоровлення з використанням природних мінеральних вод.

У санаторії «Боржава» це:

 • питне лікування мін.води «Боржавська», «Олегівська», «Кушницька №12 и №876» в бюветі;
 • загальні і локальні ванни для рук і ніг, термальні мін.ванни;
 • ароматичні і вихрові хв. ванни;
 • SPA-ванни;
 • гідропатія – з використанням душа Шарко, циркулярний і висхідний душ, підводний душ-масаж;
 • гідрокінезотерапія – аквагімнастика, аквастеп і Аквафітнес;
 • гідроколонотерапія – кишкові зрошення, мікроклізми з лекерственнимі препаратами;
 • лікувальні масажі різних видів;

Дія природних мінеральних вод посилюється потужним впливом інших курортних факторів – кліматичних, ландшафтних, рухових, психологічних.

Одним з яскравих, ексклюзивних напрямків SPA в Україні є винотерапия, в основі якої – використання виноградних екстрактів і вина. Винотерапия впливає на проникливість стінки судин, є профілактикою атеросклерозу, має бактерицидну і противірусну дію.

Найпопулярнішою процедурою є ароматерапія. Спектр використання ефірних масел широкий і багатогранний, але, перш за все, виділяються їх антисептичні властивості і здатність підтримувати душевну рівновагу і фізичне здоров’я людини. В ароматерапії широко використовуються мед і продукти бджільництва для корекції соматоформних розладів і депресій, синдрому хронічної втоми, при захворюваннях периферичної нервової системи, з метою омолоджування і поліпшення функцій шкіри.

До методів психотерапевтичного впливу, що застосовуються в SPA, відносять музикотерапію, арт-терапію, аутотренінг, танець, кольорово-терапія. Музикотерапії заснована на вплив музики на психологічний стан людини. Прослуховування музичних творів викликає естетичні переживання, що відволікає від особистих проблем. Вплив кольору базується на тому, що кожна з біологічно активних зон організму реагує на один певний колір, вплив кожного з них коригує функціональний стан організму.

Широко використовується в «Боржаві» популярний SPA-метод – теплолікування: грязелікування, термальні мін.ванни, обгортання, прогрівання, які не потребують додаткових техногенних дій.

Користуються популярністю такі інноваційні методи лікування, як фітотерапія. Санаторій пропонує випробувати на собі дію цілющих SPA – ванн і не тільки:

 • ванна “Мінеральна піна”,
 • ванна “Польові трави”,
 • Дерматологічна ванна,
 • ванна “Меліса”,
 • ванна “Розмарин”,
 • ванна “Троянда”,
 • ванна “Апельсин”.
 • закарпатська фитобочка

У «Боржаві» SPA – це, в першу чергу, турбота про здоров’я шляхом застосування методів фізіопрофілактики. Тому, дуже важливо, що пацієнтом займається доктор, відповідальний за розробку SPA-комплексів, за сумісництво процедур між собою і за послідовність їх призначення. Саме такий підхід дозволяє отримати максимальну користь від SPA-процедур, досягти найкращого результату, не зашкодивши здоров’ю.

Витримати конкуренцію, нашому санаторно-курортного закладу допомагає правильний вибір SPA-концепції і технологій оздоровлення. Особливість пропозицій SPA-санаторію «Боржава» – це ідеально збалансований і перевірений спосіб досягнення фізичної і душевної гармонії.