Project Description

Лікування хронічного трахеїту в санаторії «Боржава»

Трахея – це трубчастий орган, який з’єднує верхні та нижні дихальні шляхи та виступає в ролі провідника повітря в організм. При запаленні слизової оболонки розвивається трахеїт, що при несвоєчасному та невірному лікуванні переходить у хронічну форму. Захворювання розвивається у людей різного віку.

Дуже часто хронічний трахеїт визначається х метою виключення бронхіальної астми, пневмонії, хронічного бронхіту та гастроезофагального рефлексу. Діагноз встановлюється для пояснення симптомів кашлю та болю в грудній клітці.

Розрізняють два види хронічного трахеїту:

  • атрофічний – слизовий шар трахеї стоншується, згладжується і вкривається сухими кірочками, що проводе сухий і болючий кашель;
  • гіпертрофічний – слизова потовщується, секретується надмірна кількість слизу і мокротиння.

Причини розвитку трахеїту

Спровокувати загострення запального процесу можуть вірусні та бактеріальні чинники. Проте для виникнення захворювання недостатньо лише інфекційного агенту. Потрібне доповнення зовнішніми факторами:

  • регулярне вдихання надто холодного або ж гарячого повітря;
  • часте переохолодження;
  • тютюнопаління;
  • вдихання токсичних речовин, що пов’язано із працею в шкідливих умовах;
  • запальні захворювання в носовій порожнині та носоглотці;
  • порушення функціонування серцево-судинної системи.

Симптоми трахеїту

Хронічний трахеїт в період загострення розпочинається із сухого та болісного кашлю. Він має нападоподібний характер, що виникає під час куріння, вдихання холодного повітря, крику, плачу, сміху. Напад супроводжується неприємними відчуттями у грудній клітці та закінчується виділенням незначної кількості мокроти. З часом мокротиння стає менш густим.

Дуже важливо! Поява вологого кашлю та виділення мокроти вказує на полегшення симптомів і зменшення інтенсивності больового синдрому.

Інколи початок загострення хронічного трахеїту проявляється у вигляді підвищення температури тіла, головного болю, поганого самопочуття. Ці симптоми доповнюють основні прояви захворювання.

Як правило, надсадний кашель та виділення мокроти посилюється під час сну та в нічний час.

Лікування хронічного трахеїту

З метою швидкого усунення симптомів загострення хвороби слід дотримуватися загальних рекомендацій та медикаментозного лікування.

Поради,які допоможуть зменшити неприємні симптоми трахеїту:

  • пиття достатньої кількості теплого лужного пиття;
  • раціональне, збалансоване харчування, з обов’язковим щоденним вживанням овочів та фруктів;
  • усунути всі зовнішні подразники, що провокують напади кашлю;
  • відмова від куріння;
  • в період ремісії обов’язково пройти курс санаторно-курортного лікування.

В комплекс медикаментозного лікування входять комбінації із груп препаратів:

  • протизапальні;
  • муколітики для розрідження мокроти;
  • протикашльові засоби.

Медикаменти слід приймати виключно після призначень лікаря. Наприклад, комбінація протикашльових, що знімають напад кашлю та муколітиків, які стимулюють та розріджують мокротиння протипоказані.

Повний 28-денний курс санаторно-курортного лікування в санаторії «Боржава» допоможе уникнути рецидивів та загострення хронічного трахеїту.

Особливий склад мікро-та макро-елементів у мінеральних і термальних водах позитивно впливає на слизову оболонку трахеї, усуває запальний процес, зменшує реактивні прояви бронхів.

Лікувальна програма в санаторії «Боржава» включає обстеження за призначенням лікаря та лікувальні процедури.

  1. Системне вживання мінеральних вод – відповідно до рекомендацій терапевта та з урахуванням супутніх захворювань пацієнта.
  2. Бальнеотерапія – прийом ванн та душу з термальною водою «Теплиця», з додаванням фітоекстрактів, бішофіту, сірки.
  3. Грязелікування – обгортання та грязьові аплікації на ділянку грудної клітки.
  4. Фізіотерапевтичні процедури – курсове застосування ультразвукової терапії та магнітотерапії допомагає усунути набряк та запалення слизової трахеї.
  5. Кисневі фітококтейлідодатково насичують тканини киснем та поживними речовинами.
  6. Ароматерапіяпокращує кровообіг в органах дихальної системи.
  7. Плавання в басейнах – допомагає розвинути дихальну мускулатуру та значно покращити функціонування дихальної системи, в тому числі і прохідність дихальних шляхів.

Всі процедури виконуються під строгим контролем спеціалістів, а при необхідності коригуються та можуть взаємодоповнюватись.

ПРО АВТОРА