Project Description

Лікування хронічного бронхіту в санаторії «Боржава»

Всі звички, які приносять шкоду здоров’ю, не даремно називаються шкідливими та повинні бути викорінені із щоденного життя.  Куріння шкодить кожній клітині. Особливо тканинам серцево-судинної та дихальної систем. Тютюновий дим та смоли викликають злипання альвеол та провокують розвиток відповідних симптомів. Тільки з часом, після тривалого стажу тютюнопаління, задумуються про свій стан та відчувають неприємні зміни, пов’язані із сигаретами. Наприклад, лише через декілька десятків років на фоні тривалого кашлю розвивається токсичний бронхіт курця.

В тютюновому димі міститься близько сотні видів токсичних смол та їх поєднань, котрі змінюють структуру тканин з якими контактують. На дихальні шляхи та легені впливають наступні твердофазні сполуки:

 • нікотин;
 • кетони;
 • метан;
 • окис азоту;
 • синильні кислоти;
 • ціанистий водень;
 • формальдегіди;
 • аміачні сполуки;
 • вуглекислий газ.

Тверді сполуки нікотину осідають саме на внутрішній поверхні альвеол. Крім того, досягнувши температури в 6000С, вони обпалюють слизову оболонку дихальних шляхів, що не дає повноцінно виконувати функцію доставки кисню в організм. Такий стан викликає запальний процес у бронхах, знижує кількість і активність війок епітеліальних клітин. Але саме вони очищають дихальні шляхи від сторонніх частинок.

Постійний тривалий вплив нікотину приводить до зниження місцевих захисних механізмів. Бронхи стають уразливими до патогенних мікроорганізмів. Залози починають посилено продукувати в’язкий секрет, який є чудовим поживним середовищем для збудників інфекційного процесу. Дана комбінація факторів і призводить до повільного, поступового розвитку хронічного бронхіту.

Симптоми хронічного бронхіту

Захворювання розвивається з періодичними етапами ремісії та загострення. Якщо патологія спровокована тривалими тютюнопалінням, то симптоми можуть турбувати тривало.

Найчастішими проявами хронічного бронхіту є:

 1. Розпочинається загострення із кашлю, який турбує вранці та закінчується відходженням густого, в’язкого мокротиння.

 2. Фізичні навантаження провокують задишку та навіть звичайний підйом по сходинках є тяжким для хворого.

 3. Простудні захворювання на фоні хронічного бронхіту мають більш виражені ознаки, а сама хвороба протікає триваліше.

 4. Постійне вдихання тютюнового диму викликає напад кашлю та прогресування хронічного бронхіту.

 5. Мокротиння має сірий або коричневий відтінок. В разі приєднання бактеріальної флори воно набуває жовто-зеленого кольору з гнійними прожилками.

 6. В період загострення підвищується температура тіла, розвивається загальна слабкість, втома та пітливість.

Лікування хронічного бронхіту

Гірські схили та чудове закарпатські пейзажі, з чистим повітрям, лікувальними фітонцидами – це оптимальне місце для санаторно-курортного лікування хронічного бронхіту. Особливий клімат з високою вологістю та температурою повітря відновлює слизову оболонку дихальних шляхів, війчастий епітелій та стимулює виведення мокротиння.

Для абсолютного очищення бронхів та виведення тютюнових смол в санаторії «Боржава» використовують схему лікування, що включає:

 1. Консультації спеціалістів – пульмонолога, курортолога-фізіотерапевта, терапевта.
 2. Медикаментозну терапію – препарати для розширення бронхів, муколітики та антибіотики.
 3. Лікувальний пілінг – з використанням цілющої грязі для відновлення дихальної функції шкіри.
 4. Грязьові аплікації на грудну клітку.
 5. Інгаляції на основі мінеральних вод «Олегівська» та «Кушницька».
 6. Аерозолетерапія.
 7. Магнітотерапія – відповідно до програми лікування органів дихання.
 8. Бальнеологічні процедури – прийом термальних ванн та душу Шарко на основі термальної води «Теплицька» покращує прохідність дихальних шляхів, стимулює виведення бронхіального секрету та покращує кровообіг і живлення війчастого епітелію.
 9. Фітотерапія та прийом фіточаїв.
 10. Лікувальна дихальна гімнастика – допомагає розвинути міжреберні дихальні м’язи та діафрагму.

Санаторій «Боржава» – флагман серед водолікувальних санаторно-курортних закладів, що допоміг тисячам пацієнтам із захворюваннями органів дихання, в тому числі з хронічним бронхітом, вдихнути життя на повні груди.

ПРО АВТОРА