Project Description

Мінеральні ванни в санаторії Боржава

Мінеральні ванни здійснюють лікувальний вплив на хворого, зануреного в мінеральну воду. Вони впливають на рецепторний апарат шкіри. На занурених у воду частинах тіла виникає чітка реакція гіперемії – збільшується кількість функціонуючих капілярів, рожевіє шкіра. Після ванн дихання стає рідшим, розширюються судини серця і головного мозку, поліпшується скорочувальна функція міокарда та нирковий кровообіг.

Поряд з термічним і механічним факторами, при застосуванні таких ванн на хворого впливають хімічні фактори (різні іони, мікроелементи та інші хімічні речовини, розчинені в мінеральній воді). Під час процедури частина солей всмоктується в шкіру, в організм людини потрапляє багато хімічних елементів (Na, Cl, I, Br, B). Завдяки цьому мінеральні ванни мають заспокійливу дію на організм, знижують артеріальний тиск, нормалізують судинний і м’язовий тонус, покращують сечовиділення.

Хвойні ванни – водолікувальна процедура, при якій на хворого впливають температурний фактор, ароматична речовина (екстракт хвої) і хімічні чинники (різні іони, мікроелементи та інші хімічні речовини), розчинені в м’якій природній гідрокарбонатно натрієво-кальцієвій слабомінералізованій воді. Поряд з термічним і механічним факторами дії при розчиненні в воді екстракту хвої з’являється приємний аромат, який позитивно впливає на хворого через нюховий центр, викликає емоційний підйом, здійснює седативний і гіпотензивний ефекти, підвищує загальну реактивність організму.

ПРО АВТОРА