Project Description

Фізичні вправи у воді ➤ Аквагімнастика

Фізичні вправи у воді, що виконуються за призначенням і під контролем лікаря з метою профілактики і лікування різних захворювань. Включає, зокрема, такі види, як: аквагімнастика, аквастеп, аквафітнес.

Це метод лікування, що використовує фізичні вправи у воді, як загальнозміцнюючі, так і спеціальні, з лікувально-профілактичною метою. Вправи аквагімнастики – штучні поєднання рухів, виконуваних з певних вихідних положень, з точно передбаченими напрямами, амплітудою і швидкістю.

Аквагімнастика може виконуватися на мілкій воді, стоячи на дні басейну, і на глибокій воді, не торкаючись дна басейну ногами. Часто використовуються аксесуари: аквапояс  для балансування і підтримки тіла на плаву.

Аквагімнастика широко використовується в санаторно-курортному лікуванні, оскільки для її проведення досить невеликих за розміром терапевтичних басейнів.

Аквастеп

Це вид аквагімнастики, що полягає в ходьбі по дну басейну і виконанні спеціальних вправ, стоячи на дні басейну або спеціальній степ-платформі таким чином, що ноги людини, який тренується, весь час були занурений на достатню глибину і на нього постійно діяло гідростатичний тиск.

Аквафітнес

Це спеціальний комплекс вправ у воді з метою розвитку і зміцнення різних м’язових груп, а також для корекції ваги. Аквафітнес є ефективним засобом зміцнення здоров’я і профілактики багатьох хвороб. Вправи в воді інтенсифікують фізіологічні процеси, сприяють вдосконаленню їх управління шляхом нейрогуморальної регуляції.

ПРО АВТОРА